mecz pokolen 2015

Zespół Szkół Nr 1 w Olkuszu w tym roku obchodzi jubileusz 115-lecia istnienia. „Mechanik” świętuje już od kilku miesięcy. W styczniu odbył się bal absolwentów, a na początku marca tradycyjnie rozegrano „Mecz Pokoleń”. Już po raz szósty ramię w ramię rywalizowali uczniowie, absolwenci i nauczyciele.

– Cieszymy się niezmiernie, że zawsze możemy liczyć na obecność tak dużej grupy naszych absolwentów – mówiła podczas otwarcia zawodów dyrektor ZS Nr 1 Aldona Nowicka. Każda edycja „Meczu Pokoleń” ściąga bowiem na salę gimnastyczną miłośników piłki siatkowej, którzy oprócz rywalizacji na parkiecie mają okazję powspominać szkolne czasy i dać przykład swoim młodszym kolegom, jak odnaleźć się na rynku pracy po uzyskaniu zawodu.

Zmagania siatkarskie prowadzone były w dwóch grupach, a awans do najlepszej czwórki wywalczyły cztery najlepsze drużyny. W wielkim finale szóstej edycji „Meczu Pokoleń”, ekipa „Reche-Teche” pokonała „Kombajn do zbierania kur po wioskach”. Miejsce trzecie dla zespołu „Ama Serwis”, a dalsze pozycje zajęli „Belfry” oraz „Grom”.

W tym akurat turnieju, bardziej niż same wyniki, liczą się dobra zabawa i przyjacielska atmosfera. Wspólne wspomnienia przy kawie i wymiana doświadczeń sprawiają, że aspekt integracyjny bierze górę na walką o czołowe lokaty. Mimo wszystko, zwycięstwo w imprezie w roku szkolnego jubileuszu ma wyjątkowy charakter. Wszyscy uczestnicy turnieju opuszczali „Mechanika” z zapewnieniem, że i w przyszłym roku odpowiedzą na zaproszenie organizatorów.

Fot. ZS Nr 1

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze