nowicki

19 października 2015 r. członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki oraz czytelnicy olkuskiej Biblioteki mieli niepowtarzalną okazję spotkać się z Wojciechem Nowickim –  uznanym pisarzem, kuratorem wystaw fotograficznych i recenzentem kulinarnym. 

Punktem wyjścia do rozmowy i pytań, które zadawali również czytelnicy, była twórczość Wojciecha Nowickiego, który opowiadał o sobie, swojej pracy i pasjach. Spotkanie odbyło się w ramach Programu DKK. Program realizowany jest we współpracy z Instytutem Książki.

Wojciech Nowicki jest pisarzem, publicystą i kuratorem wystaw fotograficznych. Publikuje w „Gazecie Wyborczej” (gdzie ukazują się m.in. jego cotygodniowe recenzje kulinarne), w „Tygodniku Powszechnym” oraz w innych pismach. Należy do rady programowej Miesiąca Fotografii w Krakowie. Mieszka w Krakowie. Jest autorem książek: Dno oka. Eseje o fotografii (książka znalazła się w finale nagrody literackiej NIKE 2011 i została nagrodzona w 2012 r. przez Polskie Towarzystwo Wydawców Książek), Stół, jaki jest. Wokół kuchni w Polsce, Salki (książka otrzymała Nagrodę Literacką Gdynia 2014 w kategorii eseju, była nominowana do Jan Michalski Prize for Literature), Jerzy Lewczyński. Pamięć obrazu, Niepokoje Wilhelma von Blandowskiego oraz Odbicie.

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze