Młodzież z Bolesławia  wraz z opiekunami odwiedziła  mury olkuskiej komendy. Podczas spotkania uczniowie szkoły podstawowej mieli możliwość przyjrzeć się z bliska codziennej pracy funkcjonariuszy oraz obejrzeć sprzęt wykorzystywany w Policji.

15 osobowa grupa młodzieży ze Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Bolesławiu odwiedziła 16 grudnia 2019 roku olkuską komendę. Spotkanie odbyło się w ramach programu poznawania zawodów.

Policjantka  zajmująca się prewencją kryminalną przedstawiła uczniom zasady i warunki, jakie muszą spełnić kandydaci do służby w policji. W tym temacie posiłkowała się specjalnie przygotowanym filmem. Mundurowa zapoznała młodzież ze specyfiką i charakterystyką pracy policji.  Opowiadała uczniom, czym zajmują się poszczególne wydziały, zespoły i sekcje, jakie znajdują się w komendzie. Policjantka zaprezentowała również sprzęt wykorzystywany w codziennej służbie. Każdy z uczestników wycieczki mógł przymierzyć policyjne wyposażenie.  Ciekawym punktem programu był pokaz zabezpieczania śladów przeprowadzony przez technika kryminalistyki. Policjant pokazał uczniom, w jaki sposób można zabezpieczyć ślady na miejscu zdarzenia i wykorzystać je w identyfikacji sprawców przestępstw. Jedną z atrakcji było również zwiedzanie strzelnicy sportowej. Wizyta uczniów cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem.

Źródło: KPP Olkusz

Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu Bolesław

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o