spotkanie jarosław pielka 2018

W Zespole Szkół Nr 1 w Olkuszu od lat prowadzony jest cykl Spotkań z Absolwentami. W dniu 16 maja 2018 r. Szkołę przy ul. Górniczej 12 odwiedził właściciel Przedsiębiorstwa Automatyzacji i Pomiarów SENSOR-ACM – Pan Jarosław Pielka – Absolwent „Mechanika”, który został serdecznie przywitany przez Dyrektora ZS Nr 1 – Panią Aldonę Nowicką.

Pan Jarosław Pielka ukończył Technikum Mechaniczne w r. sz. 1979/1980. Jest absolwentem AGH w Krakowie oraz właścicielem prężnie działającego Przedsiębiorstwa Automatyzacji i Pomiarów SENSOR-ACM , które „oferuje innowacyjne rozwiązania technologiczne w dziedzinie automatyki przemysłowej” .

Pan Jarosław zwracając się do młodzieży podkreślał, że absolwenci szkół technicznych kształcący się na wyższych uczelniach technicznych nie „odpadają” w trakcie sesji egzaminacyjnej, ponieważ zakres wiedzy uczelnianej na pierwszych latach jest w zasadzie powtórką materiału, który już opanowali podczas nauki w technikum. Znacznie trudniej mają studenci, którzy ukończyli inne typy szkół ponadgimnazjalnych.

„Na AGH nie mieliśmy np. żadnych problemów z zaawansowaną matematyką, ponieważ w Technikum była ona prowadzona w rozszerzonym zakresie, a ten przedmiot był dla innych studentów nie do przeskoczenia. Rysunek techniczny, obróbka metali, obróbka skrawaniem – to przedmioty, których uczyłem się w Technikum a które niezmiernie przydały mi się na studiach oraz w mojej pracy zawodowej”- powiedział Pan Jarosław.

spotkanie jarosław pielka 2018 2

„Praca to nie wszystko. Ważny jest także rozwój osobisty, zainteresowania, a przede wszystkim kontakty z innymi ludźmi. O sukcesie firmy decyduje umiejętność nawiązywania bezpośrednich kontaktów biznesowych podczas rozmów, spotkań, mityngów, stąd ważne jest, abyście więcej rozmawiali ze sobą. Przez SMS-y nie zbudujecie więzi” – podkreślał zacny Gość.

Pan Jarosław Pielka z pasją wspominał o swoich zainteresowaniach (np. narty, motocykle), podróżach do interesujących miast, państw, kontynentów (m. in. Petra, Jerozolima, Johannesburg, Islandia, Afryka). Opowiadał o swoich przygodach w Afryce, gdzie w warunkach survivalowych przebywał w podróży służbowej, rozbudzając w uczniach ciekawość świata i wolę kształcenia się w wybranym zawodzie. W swojej pracy Pan Jarosław wiele podróżuje łącząc pracę i odpoczynek.

Młodzieży życzył, aby jak najlepiej wykorzystali swoją szansę edukacyjną.
W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy 1 e Technik mechatronik. Spotkanie zorganizowała Pani Agata Ostrowska.

Iwona Rams z ZS Nr 1 w Olkuszu

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o