1

Relacja z drugiego i trzeciego tygodniu pobytu uczniów Zespołu Szkół Nr 1 w słonecznej Sewilli, gdzie przebywali w ramach praktyk „Europejskie praktyki uczniów ZS Nr 1 – przez Hiszpanię do Europy – przystanek Sewilla”! Był to czas codziennych wyzwań, zarówno podczas praktyk w zagranicznych przedsiębiorstwach, nauki języka hiszpańskiego, jak i asymilacji w nowej kulturze i tradycjach. Wyzwania te, uczniowie „Mechanika” pokonywali celująco, będąc wciąż gotowi na więcej.

2

W drugim tygodniu praktyk pani Dyrektor Aldona Nowicka wraz z koordynatorem projektu panem Jakubem Kubickim oraz panią Dagmarą Chorzępą, odwiedzili praktykantów w firmach mechatronicznych. Wizyta była okazją do wymiany zdań na temat przebiegu praktyk z ich bezpośrednimi przełożonymi. Pracodawcy są pod wrażeniem chęci do pracy, zaangażowania, jak i umiejętności uczniów „Mechanika”. Niewykluczone, iż uczniowie otrzymają w przyszłości propozycję pracy w Sewilli.

3

Ale nie samą pracą żyją uczniowie! W drugim tygodniu praktyk mieli okazję być świadkami „Feria de Abril” – gdzie w czasie jednego tygodnia Sewilla żyje niekończącą się muzyką, gastronomią i tańcem. Utożsamiając się z atmosferą fiesty, uczestniczyli w pokazach tańca flamenco, delektowali się nowymi smakami i z każdym dniem zachwycali się hiszpańską kulturą coraz bardziej. Natomiast w trzecim tygodniu praktyk, mieli okazję eksplorować kolejne części najbardziej znanego Parku Marii Luizy w Sewilli, zwanego też jej zielonymi płucami oraz odbyli ekscytujący rejs statkiem. Nie obyło się również bez przekroczenia granic Hiszpanii, by udać się do Taviry – uważanej za najpiękniejsze miasto w południowej Portugalii. Powrót do domu zbliża się wielkimi krokami, jednak jak już teraz mówią uczniowie, Hiszpania od tej pory stała się ich drugim domem i zawsze z radością w sercach będą do niej wracać.

ZS Nr 1 w Olkuszu

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze