zdz kpp 2019 1

6 marca 2019 roku policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu spotkali się z uczniami klasy drugiej o profilu mundurowym z Zakładu Doskonalenia Zawodowego. To już kolejna wizyta młodzieży w olkuskiej komendzie. Tym razem spotkanie poświęcone było tajnikom pracy technika kryminalistyki.

Praca na stanowisku technika kryminalistyki jest jedną z ciekawszych. Czynności wykonywane na miejscu zdarzenia przez technika, mają bezpośredni wpływ na wykrycie sprawcy. O oględzinach miejsca zdarzenia, ujawnieniach śladów i ich zabezpieczeniu mówił aspirant sztabowy Marek Goraj. Policjant podczas spotkania z młodzieżą omówił, jakie stosuje techniki pracy kryminalistycznej w swojej służbie. Wyjaśnił, w jaki sposób należy zabezpieczyć ślady linii papilarnych, jak również mechanoskopijnych, traseologicznych czy zapachowych. Młodzież dowiedziała się, że niektóre ślady jak np. linii papilarnych, czerwieni wargowej czy małżowiny usznej są niepowtarzalne, indywidualne i charakteryzują danego człowieka.

zdz kpp 2019 2

Podczas spotkania uczniowie mieli możliwość, samodzielnie wykonać odbitki własnych linii papilarnych i zabezpieczyć je na folii daktyloskopijnej. Młodzież zwiedziła pomieszczenie, gdzie znajduje się urządzenie lescaner i dowiedziała się, w jaki sposób wykonuje się karty daktyloskopijne. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem. Uczniowie zdawali mnóstwo pytań, na które z chęcią odpowiadał im technik kryminalistyki.

KPP Olkusz

zdz kpp 2019 3

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze