24 października już po raz siódmy w Auli Zespołu Szkół Nr 3 uczniowie ze szkół Powiatu Olkuskiego spotkali się, aby rywalizować, ale też wspólnie zatańczyć poloneza. Współorganizatorem konkursu pod honorowym patronatem Starosty olkuskiego pana Bogumiła Sobczyka, oraz Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz pana Romana Piaśnika było Stowarzyszenie Teatralno-Literackie.

Tancerzy oceniało profesjonalne Jury:

1.Pan Piotr Korpusik – choreograf, solista-tancerz baletu na codzień pracujący w Państwowym Zespole Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny w Koszęcinie
2. Pani Halina Świtlicka – kierownik Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej w Olkuszu reprezentująca Stowarzyszenie Teatralno Literackie
3. Pan dr hab. Prof. Przemysław Kania – prezez STL, aktor Teatru Zagłębia i co zawsze podkreślamy absolwent ekonomika.

W ramach doskonalenia dla nauczycieli opiekunowie zostali zaproszeni do uczestniczenia w pracach jury.

2

Uczniowie zaprezentowali układy poloneza według własnego pomysłu i choreografii. Na parkiecie pojawiali się tancerze zarówno w strojach szlacheckich, ludowych, stylizowanych jak i współczesnych. Wizerunek artystyczny dopełniały piękne makijaże i fryzury dziewcząt.

Zwycięzcą VII Powiatowego Konkursu Tanecznego „Nasz Polonez” zostali tancerze z Zespołu Szkół Nr 3 im Antoniego Kocjana w Olkuszu, których przygotowała Agata Wdowik. Drugie miejsce przypadło Zespołowi Szkół Nr 4 w Olkuszu przygotowanemu przez Beatę Dumarę-Urban i Monikę Pastwę trzecia nagroda przypadła tancerzom z I LO im Króla Kazimierza Wielkiego w Olkuszu przygotowanym przez Jakuba Stalę

Jury wyróżniło również najlepszych tancerzy. Pamiątkowe statuetki otrzymali: Zuzanna Sowula z ZS nr3, Kamil Kluczewski z ZS 4, oraz Maja Banasik, Kacper Haras z I LO.

3

W czasie, kiedy jury wybierało zwycięzców wystąpił nasz gość specjalny: Teatr tańca Actus Animi, który w tym roku obchodzi 20 lecie nieprzerwanej działalności.

Na co dzień zespół trenuje w Pracowni Kwadrance w Wolbromiu, szkoli się pod okiem najlepszych instruktorów i trenerów, startuje i sukcesem wygrywa konkursy i turnieje taneczne w całej Polsce. Zatańczyła reprezentacja zespołu Emilka i Ewa.

Z okazji jubileuszu Prezes STL wręczył twórczyni Actus Animi pani Katarzynie Gałązka- Biedul List Gratulacyjny.

4

Po ogłoszeniu wyników- dyr. ZS nr3 Wojciech Panek, oraz prezes STL Przemysław Kania wręczyli ufundowane przez Starostwo Powiatowe statuetki i puchary, oraz nagrody rzeczowe od Urzędu Miasta i Gminy Olkusz. Następnie pan Piotr Korpusik przeprowadził warsztaty dla każdego zespołu przekazując cenne uwagi pozwalające podnosić poziom prezentowanych układów na coraz wyższy poziom. Na zakończenie wszyscy uczestnicy wspólnie odtańczyli poloneza.

Organizatorem Konkursu Tanecznego „Nasz Polonez” jest Agata Wdowik.

 ZS Nr 3 w Olkuszu

5
6
7
0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze