sp4 sprawozdanie

Już kolejny raz najmłodsi kandydaci na pierwszoklasistów mogli osobiście przeżyć pierwsze spotkanie ze szkołą podstawową. We wtorkowe popołudnie, 3 marca 2015r., przedszkolaki z Przedszkola nr 7 w Olkuszu byli gośćmi Szkoły Podstawowej nr 4
w Olkuszu, gdzie wraz z rodzicami i opiekunami uczestniczyli w spotkaniu „Moje dziecko idzie do szkoły”.

Gospodarze przygotowali na ten dzień wiele atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Podczas gdy rodzice, w miłym towarzystwie przy kawie i herbacie oraz słodkim poczęstunku, uczestniczyli w spotkaniu z dyrekcją i nauczycielami szkoły ich pociechy odbywały spacer po szkole. Była to podróż po świecie nauki i zabawy.

Całość rozpoczęła się od spotkania na szkolnej sali gimnastycznej, gdzie dzieci mogły nie tylko zapoznać się z tym miejscem, ale również uczestniczyć w różnych grach i zabawach ruchowych.
Najwięcej frajdy sprawiły im zabawy z chustami animacyjnymi. Po takiej rozgrzewce miło było obejrzeć pracownie biologiczną i przeprowadzić tam doświadczenie z mikroskopem cyfrowym, czy przyjrzeć się z bliska licznym eksponatom. Nic jednak nie może zastąpić spotkania z żywym królikiem, rybkami czy świnką morską.

Pracownia muzyczna to możliwość spotkania z nauczycielami muzyki, którzy ciekawie opowiadali o różnych instrumentach muzycznych, których można dotknąć i na nich zagrać. Były piosenki, gra na akordeonie i gitarze oraz popisy taneczne.

Na koniec „szkolnej wycieczki” przedszkolaki odwiedzili pracownię komputerową, gdzie obok zabaw przy komputerach dzieci mogły dowiedzieć się wiele rzeczy na temat Internetu i komputera. Przedszkolaki sprawdzali swoje zdolności manualne układając puzzle na ekranie komputera, dzielili się wiedzą z innymi. Obejrzeli krótki film o bezpieczeństwie w Internecie.
Podczas, gdy najmłodsi uczestnicy spotkania miło i pożytecznie spędzali czas w towarzystwie nauczycieli, ich opiekunowie mogli spotkać się z panią dyrektor Anną Knapik, wicedyrektor Anetą Bugaj i nauczycielami nauczania początkowego. Rodzice mogli uzyskać ważne informacje na temat szkoły, zasad rekrutacji i wszelkich interesujących ich tematów.
Spotkanie w SP nr 4 w Olkuszu to dobra zabawa, dużo wiedzy i nowe doświadczenia dla przedszkolaków i ich rodziców.

 

SP 4 w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze