Na olkuskim rynku rozpoczęły się już prace związane z budową lodowiska, które ponownie stanie się atrakcją dla wszystkich amatorów zimowych szaleństw. Oficjalne otwarcie planowane jest na niedzielę 1 grudnia. Wtedy też wstęp na Srebrną Taflę będzie bezpłatny, a na każdego będą czekały dodatkowe niespodzianki. Na rynku odbędą się również Mikołajki.

otwarcie lodowiska5

– Lodowisko na olkuskim rynku wpisało się już na stałe w kalendarium zimowych atrakcji Srebrnego Miasta. Radosne okrzyki dobiegające z tafli i piękna, magiczna iluminacja świetlna sprawiają, że serce naszego miasta w sezonie zimowym tętni życiem i jest wyjątkowo urokliwe. Już teraz gorąco zapraszam na Srebrną Taflę, szczególnie w czasie wydarzeń specjalnych, których nie zabraknie – komentuje Roman Piaśnik, burmistrz Olkusza.

Lodowisko czynne będzie od 1 grudnia i to właśnie w tym dniu o godzinie 16:00 odbędzie się wielkie otwarcie nowego sezonu zimowego. Wystąpią – znani już olkuskiej publiczności i bardzo lubiani – łyżwiarze figurowi z grupy Walley Ice Story. Okolicznościową andrzejkową zabawę rozkręci profesjonalny dj, a Olkusz po raz pierwszy odwiedzi święty Mikołaj.

otwarcie lodowiska11

Równie dużo atrakcji na Srebrnej Tafli będzie czekało 6 grudnia. To właśnie wtedy św. Mikołaj ponownie założy łyżwy i będzie towarzyszył wszystkim grzecznym dzieciom w zabawie już od godziny 16:00. Pierwszy prezent od tego sympatycznego staruszka jest już znany – bezpłatny wstęp na lodowisko.

W ramach zajęć szkolnych zupełnie za darmo z lodowiska korzystać będą uczniowie z terenu Miasta i Gminy Olkusz. W czasie przerwy świątecznej oraz w ferie zimowe wykwalifikowani instruktorzy poprowadzą szkółkę jazdy na łyżwach.

otwarcie lodowiska59

Lodowisko będzie czynne codziennie od 1 grudnia 2019 do 1 marca 2020 roku w godzinach 9:00-21:00.

Cennik wstępu na lodowisko:

· dla osoby dorosłej: 8,00 zł brutto/wejście

· dla dzieci i młodzieży do 18 roku życia poza zajęciami szkolnymi – 7,00 zł brutto/wejście

· dla emerytów, rencistów – 6,00 zł brutto/ wejście

· dla dzieci i młodzieży szkolnej Miasta i Gminy Olkusz w czasie ferii zimowych w godzinach 9:00 –14:00 – 5,00 zł brutto/ wejście

· bilet rodzinny (2 dzieci + rodzice) – 18,00 zł brutto/ wejście

· bilet na Kartę Dużej Rodziny – 4,00 zł brutto/ wejście

· karnet: 10 wejść normalny: 70,00 zł brutto, ulgowy: 50,00 zł brutto

otwarcie lodowiska22

· karnet: 20 wejść normalny: 130,00 zł brutto, ulgowy: 80,00 zł brutto

· wypożyczenie jednej pary łyżew na jedno wejście na lodowisko – 7,00 zł brutto

· wypożyczenie jednej pary łyżew na jedno wejście na lodowisko w ramach zajęć lekcyjnych – 4,00 zł brutto

· ostrzenie pary łyżew (własności osoby prywatnej) – 10,00 zł brutto

· wypożyczenie korektorów czy figurek do nauki jazdy na łyżwach – bez opłat

UMiG Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze