otwarcie lodowiska22

Moc atrakcji towarzyszyła uczestnikom wielkiego otwarcia olkuskiego lodowiska, które odbyło się w niedzielę 2 grudnia. Amatorów lodowych szaleństw pokazem łyżwiarstwa figurowego w zachwyt wprowadziła grupa Walley Ice, najmłodszych olkuszan na lodzie odwiedził św. Mikołaj, a wszystkich do jeszcze lepszej zabawy rozgrzewał DJ.

– Lodowisko w sercu miasta, świąteczna iluminacja i choinka sprawiają, że atmosfera przed świętami w naszym mieście jest każdego roku naprawdę wyjątkowa. Najważniejszą jej częścią są jednak ludzie – olkuszanie i przyjezdni goście. Chciałbym, abyście tak jak w poprzednich latach, spędzali razem czas właśnie w tym miejscu i dobrze się przy tym bawili. Cieszcie się tymi pięknymi chwilami! – zachęcał do korzystania z lodowiska Roman Piaśnik, burmistrz Olkusza.

otwarcie lodowiska2

Oficjalne otwarcie Srebrnej Tafli zaplanowano na 2 grudnia, choć pierwsi łyżwiarze na lodowisku zjawili się już dzień wcześniej. Bezpłatny wstęp zachęcał do próbowania swoich sił, a zorganizowane atrakcje dodatkowo urozmaiciły rozpoczęcie sezonu na lodowisku, które odwiedził nawet św. Mikołaj. Nie była to jego ostatnia wizyta, gdyż ponownie w Olkuszu założy łyżwy w czwartek 6 grudnia. Wstęp ponownie będzie bezpłatny.

otwarcie lodowiska11

Najmłodszych olkuszan rozpieszczał nie tylko św. Mikołaj. Oprócz niezwykle efektownego pokazu jazdy na łyżwach grupa Walley Ice przygotowała animacje, które nie tylko były świetną zabawą, ale również okazją do poprawienia swoich umiejętności jazdy po lodzie.

otwarcie lodowiska35

Korzystanie z lodowiska wiąże się z następującymi opłatami:

dla osoby dorosłej: 8,00 zł brutto/wejście
dla dzieci i młodzieży do 18 roku życia poza zajęciami szkolnymi – 7,00 zł brutto/wejście
dla emerytów, rencistów – 6,00 zł brutto/ wejście
dla dzieci i młodzieży szkolnej Miasta i Gminy Olkusz w czasie ferii zimowych w godzinach 9:00 –14:00 – 5,00 zł brutto/ wejście
bilet rodzinny (2 dzieci + rodzice) – 18,00 zł brutto/ wejście
bilet na Kartę Dużej Rodziny – 4,00 zł brutto/ wejście
karnet: 20 wejść normalny: 65,00 zł brutto, ulgowy: 40,00 zł brutto
wypożyczenie jednej pary łyżew na jedno wejście na lodowisko – 7,00 zł brutto
wypożyczenie jednej pary łyżew na jedno wejście na lodowisko w ramach zajęć lekcyjnych – 4,00 zł brutto
ostrzenie pary łyżew (własności osoby prywatnej) – 10,00 zł brutto
wypożyczenie korektorów czy figurek do nauki jazdy na łyżwach – bez opłat

Zupełnie za darmo z lodowiska mogą korzystać uczniowie z terenu Miasta i Gminy Olkusz w ramach zajęć szkolnych. W czasie przerwy świątecznej oraz w ferie zimowe wykwalifikowani instruktorzy poprowadzą bezpłatną szkółkę jazdy na łyżwach. Na Srebrnej Tafli planowana jest także organizacja m.in. sylwestra.

UMiG Olkusz

otwarcie lodowiska1

otwarcie lodowiska37

otwarcie lodowiska5

otwarcie lodowiska40

otwarcie lodowiska59

otwarcie lodowiska53

otwarcie lodowiska56

otwarcie lodowiska30

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze