utw rozpoczecie wakacji1

W czwartek 18 czerwca br. w Miejskim Domu Kultury odbyła się uroczystość zakończenia ósmego roku akademickiego Olkuskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Złożyły się na nią tradycyjnie towarzyszące takim wydarzeniom podsumowania i podziękowania, a także koncert w wykonaniu uczelnianego chóru, multimedialna prezentacja, otwarcie wystawy malarstwa utalentowanych plastycznie studentów oraz wkopanie drzewka – daru OUTW dla społeczności Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu. Wakacyjną przerwę w wykładach i zajęciach fakultatywnych rozpoczęło blisko 300 słuchaczy olkuskiej uczelni.

utw rozpoczecie wakacji2

Olkuski Uniwersytet Trzeciego Wieku, to nie tylko wykłady znanych i wybitnych naukowców, okazja do rozszerzania wiedzy o świecie, naszym kraju, regionie i mieście, ale też szeroka oferta zajęć fakultatywnych. W minionym roku seniorzy korzystali z pływalni, gimnastyki rehabilitacyjnej, tai-chi, yogi z pilates, zajęć językowych, tanecznych, nauki obsługi komputera i malarstwa, a także z warsztatów filmowych i fotograficznych. Działalność swą kontynuował chór „Renesans” pod kierunkiem Doroty Stachowicz Mączki.

utw rozpoczecie wakacji3

Uczelniany zespół śpiewaków rozpoczął czwartkową uroczystość koncertem, na który obok podniosłych utworów złożyły się też lżejsze, rozrywkowe piosenki. Po występie podziękowania za kolejny rok pracy na ręce dyrygent złożyła dyrektor MOK Grażyna Praszelik-Kocjan. Chór uświetnia wszystkie ważne wydarzenia we własnej uczelni, ale też święta miejskie oraz powiatowe. Ma na swym koncie Grand Prix przeglądu chórów UTW w Chrzanowie.

utw rozpoczecie wakacji4

Wyrazy uznania dla wszystkich rozszerzających swą wiedzę w OUTW oraz życzenia udanych wakacji złożył seniorom burmistrz Roman Piaśnik. Studenci odwdzięczyli się burmistrzowi gromkimi brawami i bukietem kwiatów. Wyrazy wdzięczności od przedstawicieli samorządu uczelni odebrały tego wieczoru dyrektor MOK Grażyna Praszelik-Kocjan i kierownik Zdzisława Gardeła. Miejski Ośrodek Kultury organizuje działalność Olkuskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, w MDK odbywa się większość uczelnianych zajęć. Podziękowania za współpracę i wsparcie złożone zostały Jolancie Ziębie – dyrektor Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej, która użycza pomieszczeń i wyposażenia na potrzeby zajęć komputerowych OUTW.

utw rozpoczecie wakacji5

Nie zabrakło też dowodów wdzięczności dla uniwersyteckiego samorządu. Kwiaty i upominki otrzymała przewodnicząca Rady Studentów Małgorzata Winiarczyk oraz przewodniczący grup: Anna Pieczyrak, Roma Kałuża i Jadwiga Karoń. W imieniu nieobecnego Romana Kocjana odebrał je Zenon Krukowiecki, laureat Olkuskiej Nagrody Artystycznej. Korzystając z okazji przypomniał odbywające się na tej scenie prezentacje studentów oraz obdarował burmistrza i dyrektor MOK albumami obrazującymi występy.

utw rozpoczecie wakacji6

Na działalność OUWT oprócz wykładów, zajęć fakultatywnych i artystycznych występów składają się imprezy integracyjne: bale, spotkania i wycieczki. Główną część uroczystości odbywającej się w sali widowiskowej MOK, zakończył pokaz multimedialnej prezentacji wykonanej przez studentkę Jadwigę Karoń na podstawie zdjęć z uczelnianej wyprawy do Pszczyny.

utw rozpoczecie wakacji7

Po prezentacji wszyscy obecni udali się przed budynek MDK, gdzie nastąpiło wkopanie drzewka wdzięczności studentów OUTW dla społeczności Miejskiego Ośrodka Kultury. Zasadzony przez przedstawicielki samorządu uczelni świerk odmiany niekłującej po raz pierwszy w nowym miejscu nawodnił burmistrz Roman Piaśnik.

utw rozpoczecie wakacji8

Uroczystość zakończył wernisaż wystawy malarstwa studentek OUTW. W dwóch salach na I piętrze MDK zgromadzonych zostało 87 prac powstałych pod kierunkiem artystek Zofii Roli-Wywioł i Klaudii Zub-Piechowicz. Autorkami portretów, pejzaży i martwych natur, które oglądać będzie można również w ciągu nadchodzących wakacyjnych miesięcy, są: Urszula Stodulska, Wiesława Niemiec, Maria Lewowska, Grażyna Karcz, Misia Bik, Danuta Molenda, Maria Blicharczyk, Krystyna Grabowska, Zofia Własnowolska, Małgorzata Pieczyrak i Maria Bień.

utw rozpoczecie wakacji9

Czwartkowa uroczystość po raz kolejny potwierdziła, że Olkuski Uniwersytet Trzeciego Wieku to także miejsce, w którym rodzą się przyjaźnie. Mimo letniej przerwy w zajęciach studenci-seniorzy będą nadal spotykać się w czwartki, czyli w dni, w które zwykle uczestniczą w wykładach, a MDK udzieli im gościny w kawiarni literackiej.

MOK Olkusz

utw rozpoczecie wakacji10

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Młody
Młody
7 lat temu

[quote name=”maly”]Pan burmistrz otacza się samymi kobietami, co na to żona. Widać, że ma facet jeszcze parę.[/quote]

Ja też nie widzę facetów, czy ten OUTW jest tylko dla kobiet ? Gdzie te chłopy, bo nawet świerka podlać, zwyczajnie, po męsku, po posadzeniu, nie ma komu tylko nawadniać go trzeba …

MONTI
MONTI
7 lat temu

Czy ktoś słuchał wystąpienia Piasnika? Bo jak mówił podczas dni olkusza to trudno było go zrozumieć o co mu chodzi. Zacinał się co chwilę i nic nie potrafił powiedzieć, zresztą nikt go nie słuchał, a znudzeni tymi pierdolami mieszkańcy wyśmiali go.

Młody
Młody
7 lat temu

Cytuję: „Zasadzony przez przedstawicielki samorządu uczelni świerk odmiany niekłującej po raz pierwszy w nowym miejscu nawodnił burmistrz Roman Piaśnik.”

maly
maly
7 lat temu

[quote name=”duży”][quote name=”maly”]Pan burmistrz otacza się samymi kobietami, co na to żona. Widać, że ma facet jeszcze parę.[/quote]

Brawo mały – lizusostwo I stopnia.[/quote]

Duży dajże chłopu jeszcze trochę się odprężyć. Widać, że dobrze się czuje w damskim towarzystwie. I nie jest to lizusostwo tylko lekki luzik. Wyluzuj człowiecze, spięty.

duży
duży
7 lat temu

[quote name=”maly”]Pan burmistrz otacza się samymi kobietami, co na to żona. Widać, że ma facet jeszcze parę.[/quote]

Brawo mały – lizusostwo I stopnia.

maly
maly
7 lat temu

Pan burmistrz otacza się samymi kobietami, co na to żona. Widać, że ma facet jeszcze parę.