iluminacja 2017 1

W miniony weekend olkuskie centrum miasta rozbłysnęło tysiącami światełek. Choinka, udekorowane drzewa, budynek magistratu, główne trakty w mieście i uliczne latarnie sprawiły, że duch Świąt Bożego Narodzenia zawitał do Srebrnego Miasta. Jak komentują mieszkańcy na naszym urzędowym profilu na Facebooku, jest pięknie, klimatycznie i nastrojowo.

– Zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami, zadbaliśmy o to, żeby Olkusz tej zimy prezentował się wyjątkowo, jeszcze piękniej niż rok temu. Mam nadzieję, że nasza propozycja świątecznej aranżacji przypadnie do gustu mieszkańcom i gościom odwiedzającym nasze miasto. Boże Narodzenie to wspaniały okres w roku i chciałbym, aby czas spędzony w centrum Srebrnego Grodu był dla całej naszej wspólnoty czasem magicznym i pełnym radości – mówi Roman Piaśnik, burmistrz Miasta i Gminy w Olkuszu.

 

iluminacja 2017 2

Na aranżację tegorocznej iluminacji złożyły się zakupione w zeszłym roku zestawy światełek i choinka, a także całkiem nowe instalacje, które ozdabiają ulice: Kościuszki (z wiaduktem włącznie), Szpitalną, Górniczą oraz Augustiańską. Gmina zakupiła je jeszcze latem, co pozwoliło na znaczne oszczędności w tym zakresie.

UMiG Olkusz

iluminacja 2017 3

iluminacja 2017 4

iluminacja 2017 5

iluminacja 2017 6

iluminacja 2017 7

iluminacja 2017 8

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
kapitan Nemo
kapitan Nemo
5 lat temu

[quote name=”Sławkowianin”]cudownie.. jak w bajce. A w Sławkowie ciemność .. nie wierzycie zapraszam[/quote]
Na Titaniku też wszystko jaśniało!
I jeszcze orkiestra grała 8) 8) 8)

Sławkowianin
Sławkowianin
6 lat temu

cudownie.. jak w bajce. A w Sławkowie ciemność .. nie wierzycie zapraszam

olkusz2017
olkusz2017
6 lat temu

Rewelacja, zupełnie jak paryski plac kasztanowy makronów.