1

Już po raz ósmy mieszkańcy Olkusza przybyli na Świąteczne Spotkanie Wigilijne, którego pomysłodawcą i organizatorem jest poseł Jacek Osuch we współpracy ze Stowarzyszeniem „Realne Marzenia”. Tradycyjnie dla najbardziej potrzebujących przygotowano świąteczne paczki.

 4

W świąteczny nastrój wprowadził uczestników występ Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej. Na scenie zaprezentował się także Zespół Dziecięcy z Zedermana oraz Chór z Parafii Dobrego Pasterza w Olkuszu. Mieszkańcy i zaproszeni goście składali sobie życzenia, łamiąc się opłatkami poświęconymi przez biskupa sosnowieckiego Grzegorza Kaszaka. – Życzę wszystkim, abyście poruszali się po drogach, które będą autostradami ludzkiej życzliwości. Aby na tych autostradach nie zdarzały się żadne zatory. Szczęśliwego Nowego Roku! – mówił minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

2

Uczestnicy mieli okazje skosztować tradycyjnych wigilijnych potraw. Najbardziej potrzebujący odebrali świąteczne paczki. W tym roku wydano ich ponad 600 – najwięcej od początku wigilijnych spotkań na rynku.

3

– Po raz kolejny mieliśmy wyjątkową okazję, by wspólnie kolędować i połamać się opłatkiem. Setki rodzin otrzymały obfite świąteczne paczki, a dzieci miały okazję spotkać się ze św. Mikołajem. Dziękuję wszystkim członkom Stowarzyszenia „Realne Marzenia” oraz moim niezawodnym współpracownikom, za sprawą których nasza Wigilia mogła odbyć się z takim rozmachem. Składam podziękowania Dyrektor ZDZ Olkusz Pani Annie Klatt i młodzieży z klasy mundurowej za zabezpieczenie Wigilii. Dziękuję za życzliwość i wsparcie UMiG Olkusz, MOK-owi, MOSiR-owi oraz Policji, Straży Miejskiej i Spółce Nowy Szpital. Jednak największe wyrazy uznania kieruję do naszych darczyńców. Jest Was tak wielu, że nie sposób wszystkich wymienić. Zapewniam jednak o swojej wdzięczności, szacunku i pamięci – tak świąteczne spotkanie podsumował poseł Jacek Osuch.

Kolejne świąteczne spotkanie już za rok.

{joomplu:82819}{joomplu:82812}{joomplu:82800}

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze