mok dzien dziecka gluchy tel

Miejski Ośrodek Kultury rokrocznie przygotowuje atrakcje z okazji Dnia Dziecka. Tym razem 1 czerwca rozrywki czekały na maluchy w Centrum Kultury, na zamku w Rabsztynie oraz w kinie „Zbyszek”. Były bajkowe seanse – niespodzianki, zwiedzanie bogatych zbiorów muzealnych, a także gry, zabawy i konkursy z nagrodami.

Dzień Dziecka 2016 w Centrum Kultury rozpoczął się od poznawania olkuskich zbiorów muzealnych przez małych gości ze szkół podstawowych Nr 1 i Nr 5. Potem na dziedzińcu uczniowie ci mieli okazję sprawdzić swą wiedzę w drużynowym rozwiązywaniu rebusów na czas. Drugą konkurencją był „głuchy telefon”, w którym rolę słowa klucza pełniła nazwa afrykanistycznego eksponatu – kanaga.

 

mok dzien dziecka krzesla

W trzeciej odsłonie Mini Turnieju Muzealnego zadaniem 5-osobowych zespołów z każdej ze szkół było odnalezienie ukrytej w ogrodzie koperty z układanką, a potem jak najszybsze dotarcie do stolika na dziedzińcu i złożenie puzzli. „Kim jestem” – to była konkurencja czwarta. Tym razem zadaniem uczestników było odgadnięcie nazwy zwierzęcia, którą znał tylko kapitan. Na pytania swych drużyn mógł odpowiadać tylko „tak” lub „nie”. Mimo to i z tym zadaniem dzieci poradziły sobie znakomicie.

mok dzien dziecka na dziedzincu

Podczas Dnia Dziecka nie zabrakło też rywalizacji wymagających celności i refleksu. W kolejnych dwóch konkurencjach uczniowie rywalizowali w rzutach piłkami do tykwy oraz zabawie w „wolne krzesło”. Do ostatniej z wymienionych zaproszone zostały te maluchy, które nie brały udziału w żadnej z dotychczasowych zabaw. Każda z sześciu konkurencji dawała drużynom szansę na zdobycie punktów, a uczestnicy otrzymywali pamiątkowe, wykonane specjalnie z okazji Mini Turnieju Muzealnego 2016 magnesy i pieczątki na ręce.

mok dzien dziecka na zamku

Co prawda nie rywalizacja, lecz wspólna zabawa była głównym celem tej imprezy, jednak zaznaczyć należy, że w konkurencjach muzealnych prowadziła SP Nr 5, jednak o ostatecznym wyniku i zdobyciu pucharu przez SP Nr 1 zadecydowały konkurencje zręcznościowe oraz dogrywka w finale.

mok dzien dziecka pamiatkowe zdjecie

Z kolei na zamku w Rabsztynie, oprócz bezpłatnego zwiedzania, na małych turystów czekały kolorowanki – oczywiście z podolkuską warownią, a także quizy, labirynty i rebusy. Również tu dla autorów prawidłowych rozwiązań przygotowane zostały nagrody. Podczas opadów deszczu dodatkowe atrakcje odbywały się w baszcie bramnej.

mok dzien dziecka puchar

Niestety burza z gradem pokrzyżowała dalsze plany organizatorów i skutecznie zniechęciła gości wybierających się na zamkowe wzgórze popołudniu. Choć pogoda popsuła ostatnią część Dnia Dziecka 2016, to wszystkie inne atrakcje wywoływały uśmiechy na twarzach małych uczestników. A przecież na sprawieniu radości najmłodszym każdego 1 czerwca najbardziej nam dorosłym zależy.

MOK Olkusz

mok dzien dziecka puzzle

mok dzien dziecka rebusy

mok dzien dziecka rzut do tykwy

mok dzien dziecka zwiedzanie

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze