rplakat dzien dziecka rada

W sobotę i w niedzielę na olkuskim stadionie Młodzieżowa Rada Miejska wraz z klubami sportowymi organizuje wyjątkowy event, jakiego w Olkuszu jeszcze nie było.

Młodzieżowy Dzień Dziecka jest oficjalną imprezą towarzyszącą tegorocznym Dniom Olkusza. Wydarzenie to zostało połączone z obchodami 95-lecia istnienia KS-u Olkusz, w którym na co dzień trenują piłkarze i lekkoatleci. Atrakcji będzie naprawdę sporo. Już o 9.00 zmagania na zielonej murawie rozpoczną najmłodsi futboliści, a na boiskach pojawią się także amatorzy siatkówki plażowej i trio basketu. Na godz. 10.30 przewidziano natomiast początek biegów. W samo południe odbędą się mecze finałowe wspomnianych turniejów, a po nich nastąpi dekoracja najlepszych drużyn. Jednocześnie uhonorowani zostaną zasłużeni działacze od lat związani z KS Olkusz. Pamiątkowe medale i odznaki wręczą nagrodzonym przedstawiciele Urzędu Miasta oraz Małopolskiego Związku Piłki Nożnej.

Swoje „pięć” minut na murawie będą mieli także zawodnicy futbolu amerykańskiego. Silversi dadzą efektowny pokaz swoich umiejętności i zaproszą na piłkarski turniej seniorów, którego zwieńczeniem ma być mecz w ramach krakowskiej klasy okręgowej pomiędzy KS-em a Przemszą Klucze. Dla obu ekip spotkanie będzie miało istotne znaczenie w walce o utrzymanie statusu V-ligowca. Ten, kto przegra mocno zbliży się do Klasy A. Derbowe emocje gwarantowane.

Poza atrakcjami sportowymi, na uczestników Młodzieżowego Dnia Dziecka, a w szczególności na dzieci czekać będą m.in. dmuchane zamki, przejażdżki konne, animacje, wata cukrowa, a także posiłki i napoje dla uczestników zawodów. Jak zapewniają organizatorzy, wszystko to będzie darmowe.

– W akcję zaangażowało się wiele osób, kluby i firmy. Wierzymy, że frekwencja dopisze i wspólnie przeżyjemy naprawdę miłą sobotę. Serdecznie zapraszam w imieniu swoim i wszystkich uczestników. Szczególnie mocno liczymy na obecność najmłodszych mieszkańców – mówi Jan Sarecki, przewodniczący olkuskiej MRM.

W niedzielę dalszy ciąg aktywnego Dnia Dziecka. Na boisko wyjdą 10-letni piłkarze. Słowik razem ze swoimi przyjaciółmi przy okazji sportowych zmagań pomoże Michałkowi Kalisiowi.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze