mistrzostwa_polski_mielno_2011_049

W dniach 18-26.03.2011 w Mielnie –Unieście odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach klasycznych. W kategorii do lat 10 dziewcząt od samego startu Alicja Cebula była w gronie 2 dziewcząt walczących o medal Mistrzostw Polski, dopiero porażka w przedostatniej 8 rundzie po 4 godzinnej walce pozbawiła Alę srebrnego medalu. Ostatecznie Ala zajęła bardzo dobre 7 miejsce.

Równie zacięta była walka w grupie 10 letnich chłopców. 9- letni olkuszanie przez cały czas turnieju byli w gronie liderów. Po 5 rundach Mateusz Lis był samodzielnie na 1 miejscu. Rok młodsi od konkurentów zawodnicy UKS Czarny Koń Olkusz nie byli w stanie utrzymać takmistrzostwa_polski_mielno_2011_085 wysokich miejsc na finiszu ze starszymi przeciwnikami. Ostatecznie zajęli 9 miejsce  Mateusz Lis i 15 miejsce Jakub Ochowicz, gwarantując sobie start w przyszłorocznych Mistrzostwach Polski bez gry w półfinałach. W trakcie zawodów pion szkoleniowy Polskiego Związku Szachowego zaproponował przedstawicielowi olkuskiego klubu trenerowi Waldemarowi Czarnocie wygłoszenie referatu dotyczącego efektywnego szkolenia dzieci i młodzieży w ramach Akademii Karpova i Klubu Czarny Koń Olkusz w obecności około 200 przedstawicieli polskich klubów uczestniczących w finale Mistrzostw Polski w Mielnie.

W dniu 2.04.2011 w Galeriimistrzostwa_polski_mielno_2011_045 Krakowskiej odbył się turniej o nazwie WEEKEND Z SZACHAMI, gdzie Olkusz reprezentowało dwóch zawodników naszego klubu. Kuba Ochowicz w grupie do lat 9 zajął 1 miejsce i Aleksandra Lach w grupie do lat 17 również zajęła 1 miejsce, tym samym  zawodnicy będą reprezentowali nasz klub w Indywidualnych Mistrzostwach Świata Szkół, które odbędą się w Krakowie na przełomie kwietnia i maja.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.