budowlanka 1

W tym roku Zespół Szkół Nr 4 im. Komisji Edukacji Narodowej zwany potocznie „Budowlanką” obchodzi 45-lecie istnienia na edukacyjnej mapie Olkusza. Z tej okazji w Miejskim Domu Kultury odbyła się uroczysta gala, która była okazją do wspomnień i prezentacji naukowego oraz zawodowego dorobku placówki.

Szafirowy Jubileusz ściągnął na ul. Nullo wielu gości, w tym także także liczne grono absolwentów. Obchody jubileuszu rozpoczęła msza święta odprawiona w parafii pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego, sprawowanej w intencji społeczności szkolnej. Dalsza część uroczystości miała miejsce w Domu Kultury, gdzie nie mogło zabraknąć gratulacji i życzeń kolejnych rocznic popartych sukcesami wychowanków.

Podczas środowego jubileuszu wspominano ostatnie pięć lat po rubinowej rocznicy, które dla „Budowlanki” były bardzo aktywne. W 2012 roku w ZS Nr 4 otwarto pracownię konsumencko-hotelarską, a szkoła w małopolskim konkursie „Mam zawód Mam Fantazję” w branży budowlanej zajęła I miejsce. Rok później placówka przystąpiła do Programu Erasmus+ realizującego praktyki zagraniczne, a kolejna sala lekcyjna została przystosowana do pracowni techniczno-materiałoznawczej. W 2014 roku miała miejsce adaptacja następnych pomieszczeń warsztatowych dla zawodów budowlanych, a w kolejnych miesiącach uruchomiono nowy kierunek – technik żywienia i usług gastronomicznych. Od 2016 r. uczniowie „Budowlanki” w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój PO WER mają możliwość odbywania zagranicznych stażów w Niemczech i Grecji, a szkoła prowadzi zajęcia w profesjonalnej pracowni gastronomicznej. Przed rokiem w ZS Nr 4 utworzono Branżową Szkołę I Stopnia, a przy budynku powstało nowoczesne boisko sportowe. Ostatnie miesiące w „Budowlance” upłynęły natomiast pod znakiem nawiązania współpracy z Wyższą Szkołą Techniczną w Katowicach i Wyższą Szkołą Medyczną.

budowlanka 3

Ponadto szkoła swoim wychowankom zapewnia miesięczne praktyki w Turyngii – w ramach wspomnianego już projektu unijnego PO WER, wielodniowe staże w greckich hotelach dla pełnoletnich uczniów i absolwentów technikum hotelarstwa oraz technikum żywienia i usług gastronomicznych, jak również kursy i szkolenia nadające kwalifikacje oraz podnoszące kompetencje w ramach projektu „Inwestujemy w zawodowców. Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce.

Misją „Budowlanki” jest nie tylko kształcenie, ale także wychowywanie młodego pokolenia dlatego też oprócz zróżnicowanej oferty naukowej szkoła proponuje swoim uczniom uczestnictwo w wielu programach i działaniach społecznych. W ZS Nr 4 mocno rozwinął się wolontariat, a przyszli mistrzowie w swoim fachu szlifują swoje umiejętności przy pracach społecznych, remontując m.in. Klub Przyjaźń na os. Pakuska.

Hasłem jubileuszu była sentencja „Charyzmą naszych działań tworzymy lepszy świat”. I trudno się z nią nie zgodzić…

budowlanka 2

{joomplu:75425}{joomplu:75418}{joomplu:75389}

 

5
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
avatar
500
5 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
CzytenikLukas1AbsolwentErnestLMK Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
LMK
LMK

Bardzo się cieszę, że było mi dane uczęszczać do tej szkoły. Pozdrawiam 🙂

Ernest
Ernest

Szkoda, że przy takiej okazji nie wspomniano o tych, którzy faktycznie powinni być wyróżnieni i mają zasługi przy powstaniu tej szkoły. Miód spija kto inny, dlatego już wiem dlaczego pszczelarstwo jest tak ulubione. Może jest jeszcze czas, aby naprawić ten błąd.

Absolwent
Absolwent

Bardzo słabe wystąpienie na jubileuszu 45-lecia Budowlanki pana Pawła Piasnego .

Lukas1
Lukas1

Wspaniała, spektakularna uroczystość 🙂 Wystąpienia zaproszonych gości mogły być lepsze!

Czytenik
Czytenik

Pan Kubiczek jest najsłabszym dziennikarzem Przegladu Olkuskiego .Panie Krawczyk dlaczego pan likwiduje ten wpis jest pan nieuczciwy .