baner spacer knajpy

Zapraszamy do Olkusza w sobotę 24 sierpnia na spacer historyczny „Szlakiem dawnych olkuskich sklepów, warsztatów i knajp” organizowany w ramach akcji „Olkuskie Spacery Historyczne 2019”.

Uczestnicy spaceru spotykają się o godzinie 10.00 w Punkcie Informacji Turystycznej MSiT (ul. Floriańska 8). Stamtąd prowadzeni przez przewodników z Olkuskiej Grupy Turystycznej „Amonit” oraz historyka i pracownika UMiG wyruszą na spacer po Olkuszu szukając śladów pod dawnych sklepach, restauracjach, a także zakładach rzemieślniczych, jakie niegdyś znajdowały się w okolicach rynku. Będzie też można zobaczyć kopie zdjęć przedstawiających dawne sklepy i lokale, a także repliki reklam olkuskich sklepów sprzed prawie 90 lat.

Bezpłatny spacer odbywa się w ramach akcji „Olkuskie Spacery Historyczne 2019”. Jej organizatorem jest Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu, a partnerami: Parafia św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu, Olkuska Grupa Turystyczna „Amonit”, Światowy Związek Żołnierzy AK – koło Olkusz, Związek Komunalny Gmin „Komunikacja Międzygminna”, Klub Przewodników PTTK „Ilkussia”, Stowarzyszenie „Szansa Białej Przemszy”, Stowarzyszenie „Zamek Rabsztyn” i Ochotnicza Straż Pożarna w Olkuszu. Patronat medialny: Przegląd Olkuski i Kurier Olkuski.

UMiG Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze