joanna zając4

3 lipca 2015 w olkuskim BWA odbył się długo wyczekiwany przez wielu miłośników sztuki wernisaż wystawy Joanny Zając – Slapniar, która przyjechała do nas prosto ze Słowenii. Polka przywiozła ze sobą swoje piękne, kolorowe i niezwykle poruszające obrazy, które bardzo szybko oczarowały wszystkich zebranych. Mimo wysokiej temperatury panującej na zewnątrz, na piątkowy wernisaż przybyło naprawdę wiele osób, które nagrodziły wybitną artystkę kwiatami i pochwałami. 

joanna zając

Prace pani Joanny prezentowane w BWA tętnią życiem i charakteryzują się szeroką gamą barw. Niektóre z nich przedstawiają matki z dziećmi. Inne ukazują barwne krajobrazy bądź ludzkie sylwetki i odbicia, np. w tafli wody czy cienie. Wszystkie wydają się być rozmazane i niewyraźne. Artystka tłumaczy ten fakt tym, że to co maluje jest codziennością, która ją otacza.

joanna zając5

 

Zaobserwowane przez nią chwile z życia codziennego innych ludzi są dla niej inspiracją, do malowania następnych obrazów.
Wszyscy zainteresowani twórczością młodej artystki mogli również zabrać ze sobą mały folder, w którym opisane zostały wszystkie osiągnięcia Polki.
Organizatorem wystawy była GSW BWA w Olkuszu.

Roksana Tomaszewicz

joanna zając2

joanna zając3

joanna zając6

joanna zając1

joanna zając7

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze