wena 2019

Szkoła Tańca Wena z Mistrzostw Polski IDO Hip-Hop w Karczewie wróciła „ozłocona”. Podopieczni Justyny i Rafała Lebiest oraz Roberta Chodary w miniony weekend podczas krajowego czempionatu nie mieli sobie równych. W nagrodę tancerze z Olkusza i Krakowa już niebawem będą reprezentowali Polskę na Mistrzostwach Europy we włoskim Rimini.

– To co wydarzyło się w ostatnich godzinach trudno wyrazić słowami. Jesteśmy szczęśliwi i jednocześnie bardzo dumni z naszych tancerzy, którzy udowodnili swoją mocną pozycję w krajowym środowisku IDO – komentuje występ swoich wychowanków założyciel ST Wena, Rafał Lebiest.

Radości trenerów i samych tancerzy trudno się dziwić, skoro w najbardziej prestiżowej i jak zawsze najmocniej obłożonej zgłoszeniami kategorii +16 wśród dużych i małych formacji Wena sięgnęła po wszystkie najważniejsze laury. – To największy sukces w historii naszej szkoły – przyznaje Rafał Lebiest. O tym, jak zacięta była rywalizacja na parkiecie, świadczą nazwy konkurencyjnych szkół: East Side Academy, UDS, WolfGang, RockStep, DNA, Idol, Stylers Dance Studio, Fantasy Dance Academy, Unique, Dance Mania, No Limit, Egurrola Dance Studio, Vibe, Czarne Stopy, Adeem, Grawitacja, Fanaberia, Szybiak Dance Studio. W tak elitarnym gronie sukces Weny smakuje jeszcze lepiej.

wena1 2019

W tym roku Mistrzostwa Polski będące jednocześnie Eliminacjami Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata kolejno w Rimini i Bremerhaven trwały trzy dni. – Poziom turnieju z roku na rok jest coraz wyższy. We wspomnianej kategorii +16 wszystkie szkoły wystawiły swoich najlepszych i najbardziej zaawansowanych tancerzy. Często również w tych grupach tańczyli sami instruktorzy, co jeszcze bardziej podnosi skalę trudności zmagań – dodaje Lebiest.

Warto przy tym pamiętać, że Polska to obecnie kuźnia młodych talentów wśród tancerzy pozostających w strukturach międzynarodowej organizacji IDO. Topowe szkoły tańca – także Wena – to laureaci telewizyjnych programów typu Talent Show takich jak „Got to dance”, „World of Dance” czy „Mam Talent”. – Tym bardziej czujemy się zobowiązani do reprezentowanie naszego kraju na arenie międzynarodowej z jak najlepszej strony – przekonuje założyciel Weny.

A ta nadarzy się już wkrótce, bowiem tegoroczne Mistrzostwa Polski w Karczewie odbyły się w ostatnim z możliwych terminów. Kilkadziesiąt godzin po zakończeniu krajowej rywalizacji na Mazowszu, zamknięte zostały listy zgłoszeniowe dla uczestników Mistrzostw Europy, które zaplanowano na 16-19 maja we włoskim Rimini. Udane starty oraz medalowe pozycje sprawiły, że tancerze Weny mogą już być pewni także kwalifikacji do październikowych Mistrzostw Świata w niemieckim Bremerhaven.

Z ramienia Szkoły Tańca Wena, Polskę, a przede wszystkim Olkusz na arenie międzynarodowej IDO podczas zbliżających się imprez reprezentować będą: Wena Snax (do lat 11), Junior Wena Squad (12-15 lat), New Wena X (16+) oraz New Wena Gold (31+).

Wyniki MP IDO w Karczewie:
1. miejsce – New Wena (formacje dorosłych 16+)
1. miejsce – New Wena (mini formacje dorosłych 16+)
2. miejsce – Gold Wena Squad (formacje dorosłych 31+)
3. miejsce – New Wena Snax (formacje dziecięce)
3. miejsce – New Wena Snax (mini formacje dziecięce)
5. miejsce – Junior Wena Squad (formacje juniorskie)
5. miejsce – New Wena Lejdis (formacje dorosłych 31+)
5. miejsce – Dominika Boyakhchyan i Iga Tomsia (duety dorosłych 16+ hip hop)
6. miejsce – Wiktor Adamski (solówki 16+ electric boogie)
7. miejsce – Daria Dudek i Paweł Kamiński (duety dorosłych 16+ hip hop)
7. miejsce – Wena Junior Crew (mini formacje juniorskie)
8. miejsce – Gabriela Florczyk (dziecięce solówki hip-hop)
10. miejsce – Wena X (formacje dorosłych 16+)
10. miejsce – Wena Kids (mini formacje dziecięce)
12. miejsce – New Wena Squad (formacje juniorskie)
19. miejsce – Wiktor Adamski (solówki dorosłych 16+ hip hop)

wena2 2019

Fot. Szkoła Tańca Wena

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
avatar
500
  Subskrybuj  
Powiadom o