110 ministrantów i 10 księży walczyło o Puchar Biskupa Diecezji Sosnowieckiej oraz Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz w Turnieju Tenisa Stołowego. W czternastej edycji zawodów tenisiści spotkali się na olkuskiej hali sportowej. Najlepsi w każdej z kategorii wiekowych otrzymali puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Partnerem w organizacji imprezy był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu.

Ministranci grali w czterech kategoriach wiekowych. W gronie najmłodszych zawodników z klas III i IV zwyciężył Kamil Nowak z dekanatu jaroszowieckiego. Wyprzedził tym samym Krzysztofa Jajkiewicza ze Szreniawy, Marcela Makucha z parafii św. Wojciecha w Czeladzi oraz Macieja Mstowskiego z Jaroszowca.
W kategorii najstarszych uczniów podstawówek wygrał Marcin Herjan  ze św. Marcina w Zadrożu. Kolejne trzy miejsca przypadły: Tomaszowi Popielowi z Czeladzi, Mariuszowi Chojowskiemu ze Sławkowa i Łukaszowi Wyskielowi z Będzina. W grupie ministrantów starszych, czyli gimnazjalistów, wygrali reprezentanci parafii w Gołaczewach: Krzysztof Barczyk i Mateusz Barczyk. Trzecie miejsce zajął Piotr Kurek ze św. Mateusza w Czeladzi, a czwarte Patryk Żuchowicz z parafii św. Mikołaja w Dłużcu.
Maciej Waśniowski z Jaroszowca zdobył pierwsze miejsce  w gronie lektorów, czyli najstarszych ministrantów. Druga lokata przypadła Mariuszowi Byczkowi z parafii Najświętszego Zbawiciela w Przegini, trzecia Mateuszowi Wróblowi z parafii św. Katarzyny w Wolbromiu, a czwarta Przemysławowi Izdebskiemu z parafii w Przegini.
– Gościliśmy już na takich turniejach. Fajnie, że chłopcy mogą sobie pograć, to ich integruje i rozwija. Poza tym ministranci z poszczególnych parafii poznają się, zawody pozwalają też na lepszy kontakt między ministrantami a księżmi – uważa ks. Krzysztof Pasek z Klucz.
Przy stołach nie zabrakło też opiekunów ministrantów. Księża nie tylko dopingowali młodych zawodników, ale  sami stanęli do sportowej rywalizacji. Najlepszy okazał się ks. Waldemar Kuś z parafii św. Jana Kantego w Jaworznie. Na podium stanęli także ks. Przemysław Szot z parafii św. Mikołaja w Targoszycach oraz ks. Mirosław Sołtysek z parafii św. Stanisława BM w Czeladzi. Czwarty był ks. Grzegorz Półtorak z parafii św. Trójcy w Będzinie.
W klasyfikacji ogólnej zwyciężyli reprezentanci dekanatu św. Katarzyny w Wolbromiu, przed dekanatami sułoszowskim i jaroszowieckim.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze