sport tenis

W olkuskiej hali sportowej rozegrano finał Halowych Mistrzostw Olkusza w Tenisie Ziemnym, organizowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji we współpracy z Olkuskim Towarzystwem Tenisowym. Pierwsze miejsce zajął Paweł Pomierny, a drugie Tomasz Musiorski. Półfinaliści to: Dariusz Krawczyk i Janusz Piasny, Ćwierćfinaliści to: Paweł Czarnota, Janusz Cieślik, Rafał Sobczuk i Jakub Zawisz. Turniej pocieszenia o miejsce 9 wygrał Witold Ostręga, pokonując w finale Dariusza Pieczyraka.

Po niedzielnych eliminacjach z 14 marca rywalizację tenisową podzielono na dwie grupy, w których spotkali się zawodnicy o podobnych umiejętnościach. Dlatego sobotnia finałowa faza turnieju obfitowała w wiele zaciętych i emocjonujących meczy. Turniej zakończył się zdecydowanym zwycięstwem Pawła Pomiernego, który zdeklasował swoich rywali wynikami do zera, jedynie w finale oddał trzy gemy. Finał olkuskiego turnieju nie był przypadkowy, gdyż pan Tomasz i pan Paweł to zawodnicy na stałe rywalizujący w ogólnopolskim cyklu rozgrywek Amatorskiego Tenisa Polskiego, w którym występują również jako partnerzy deblowi. Można ich spokojnie określić mianem „turniejowych wyjadaczy”.

Cieszymy się bardzo, że tenis mógł wrócić do wyremontowanej hali olkuskiego MOSiR-u, gdzie można cieszyć się grą w odpowiednich standardach sportowych. Mamy nadzieję, że spotkamy się na Halowych Mistrzostwach Olkusza w przyszłym roku.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze