wasze interwencje nowe

 – Czy wiadomo coś o tym, co się stanie ze starym budynkiem przedszkola nr 4 przy ulicy Rabsztyńskiej? Budynek jest w opłakanym stanie, tylko czekać aż wydarzy się tam jakaś tragedia… – napisała do naszej redakcji jedna z Czytelniczek. Jak wynika z informacji uzyskanych przez nas w magistracie, przyszłość budynku oraz miejsca, na którym stoi może rozstrzygnąć się już niedługo.

 – Gmina Olkusz planuje sprzedaż tego terenu. Proces przeznaczenia do sprzedaży został poprzedzony trybem spełnienia ewentualnych roszczeń byłych właścicieli nieruchomości. Po zakończeniu tego trybu Gmina Olkusz mogła przystąpić do podziału nieruchomości, tak by wydzielić część, która zostanie pozostawiona jako własność Gminy pod drogę publiczną. Decyzja podziałowa została już podjęta, a w ostatnim czasie zostały dopełnione wszystkie niezbędne czynności prawno-geodezyjne. Na najbliższej, październikowej sesji Rady Miejskiej w Olkuszu burmistrz przedstawi radnym uchwałę otwierającą drogę do sprzedaży terenu – informuje Michał Latos, rzecznik prasowy UMiG-u.

 

1
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
avatar
500
1 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
Dana II Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Dana II
Dana II

Lepiej sprzedać i mieć z głowy i kasę. W Olkuszu nadal brakuje miejsca dziennego wsparcia dla seniorów. To miejsce byłoby bardzo dobre, w centrum, blisko węzła komunikacyjnego. Nawet jest miejsce na ogródek. Trochę trzeba poczekać by dzisiejsi decydenci byli seniorami.