skalka hiv1

Dnia 17 grudnia w stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Olkuszu odbył się Powiatowy Konkurs wiedzy pod hasłem „TESTUJMY SIĘ, BO WARTO WIEDZIEĆ!” w ramach wspierania kampanii informacyjnej „Znam rekomendacje PTN AIDS. Zalecam test na HIV”, zorganizowany przez Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Olkuszu wspólnie z Wydziałem Polityki Społecznej i Promocji Starostwa Powiatowego w Olkuszu. Głównym celem konkursu było podniesienie poziomu wiedzy w zakresie podejmowanego tematu i możliwości testowania się w kierunku HIV, kształtowanie postawy tolerancji i akceptacji wobec żyjących z HIV i chorych na AIDS oraz wpływu własnego postępowania na stan swojego zdrowia, a w szczególności promowanie asertywnych zachowań w sytuacjach ryzykownych.

Zespół Szkół w Bukownie reprezentowali: Justyna Chojowska i Damian Gęgotek – uczniowie klas IV. Justyna i Damian świetnie poradzili sobie w teście wiedzowym oraz w przedstawianej scence i zdobyli II miejsce.

To szczególne osiągnięcie, zważywszy na fakt ,iż w rywalizacji brali udział przedstawiciele wszystkich szkół ponadgimnazjalnych. Uczniowie ze Skałki kolejny raz udowodnili, ze nie tylko świetnie radzą sobie w gastronomii, ale mają wiedzę i umiejętności znacznie szersze. W tym przypadku wykazali się wiedzą na temat HIV i AIDS oraz kreatywnością i talentem aktorskim.

Tekst: ZS w Bukownie

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze