policja

Do tragicznych wydarzeń doszło w sobotnie popołudnie na ul. Francesco Nullo w Olkuszu. 24-letni mężczyzna, podczas awantury wywołanej podczas libacji alkoholowej, nożem zaatakował swoich młodszych braci i innego uczestnika imprezy. W wyniku odniesionych ran podczas operacji zmarł 23-latek.

O rok młodszy mężczyzna – drugi z braci – z urazem pleców jest hospitalizowany. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Szpital opuścił czwarty z uczestników awantury. Napastnik usłyszał podwójny zarzut – zabójstwa oraz usiłowanie zabójstwa. Grozi mu dożywocie.

W sobotę 3 października przed godz. 18 do olkuskiej komendy wpłynęła informacja od pogotowia ratunkowego, że po ulicach miasta biega zakrwawiony mężczyzna. Po przybyciu na miejsce zgłoszenia okazało się, że w jednej z kamienic w centrum miasta doszło do awantury zakończonej atakiem nożownika, który zbiegł z miejsca zdarzenia. – Do Olkusza został ściągnięty pluton alarmowy z Krakowa. Policjanci przeczesywali okolicę i mieszkania. W pewnym momencie otrzymaliśmy informację o tym, że mężczyzna może się ukrywać na dachu kamienicy. Poprosiliśmy o pomoc straż pożarną – mówiła w niedzielę nadkomisarz Katarzyna Cisło z Biura Prasowego Małopolskiej Policji.

Z relacji mundurowych wynika także, że strażacy przy użyciu specjalnego wysięgnika dostali się na dach feralnej kamienicy. To właśnie kilkanaście metrów nad ziemią trwały rozmowy z mężczyzną podejrzanym o atak na swoich bliskich, który niestety jeszcze tego samego wieczoru przeobraził się w morderstwo, bowiem starszy z ranionych braci zmarł na stole operacyjnym w olkuskim szpitalu. Młodszy, 22-letni z raną kłutą pleców po operacji dochodzi do zdrowia. Trzecia z ofiar 24-latka po udzieleniu pomocy została odesłana do domu.

Ostatecznie po kilku godzinach pertraktacji, nad ranem nożownika udało się ściągnąć z dachu. Od razu po zatrzymaniu 24-latkowi pobrano krew na obecność narkotyków i alkoholu w organizmie. W poniedziałek 5 października zatrzymany usłyszał zarzut zabójstwa i usiłowania zabójstwa. Mężczyzna nie przyznał się jednak do winy. 

Będziemy informować na bieżąco o postępach w śledztwie.

35
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
35 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
1 Autorzy komentarzy
TXTKilkaiTisprzątaczka.Ernest Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
TXT
TXT

To dlaczego nic nie wspomnieli o tym zakładniku? Kto nim był? A może było ich więcej? 😮

Kilka
Kilka

Od godziny mieli płacone…..”po kilku godzinach pertraktacji”.Jeden rozmawiał ,a co pozostali?Spali,bo noc.

...
...

No przecież to już poważny generał w kiciu taki ma pagony wysokie to muszą z takim się liczyć i negocjować, nie chce im się dyskutować tylko z takimi jak PXT, że nawet się nie raczą przedstawiać.

iTi
iTi

To ilu policjantów pracuje w olkuszu dwóch ,żeby ściągać pluton alarmowy z Krakowa,szukają faceta po osiedlu a on na strychu siedzi,intuicja policjanta powinna podpowiedzieć by sprawdzić piwnice,strych,ale po co jak tam brudno i pająki siedzą z dużymi zębami.A co do negocjacji to już odjazd całkowity nie ma zakładnika siedzi z kozikiem a ci z nim dyskutują,wrzuca się odpowiedni gaz i klient sam wyłazi.Brawo POLICJA

sprzątaczka.
sprzątaczka.

Z wypiekami czekam na głupoty drogowe,ruszyli z Nullo.A nadal na czołówkę się jedzie skręcając
z Kazimierza w Słowackiego.

PXT
PXT

[quote name=”spokojny obywatel”]…Apropos pijanych rowerzystów. Nie odpowiedziałeś ostatnio jak skończyła się twoja sprawa jazdy po pijaku, znieważeń, czy innych przestępstw. ..[/quote]Odpowiadam powtórnie i prościej: Z mojej strony nie było żadnego przestępstwa, ani wykroczenia. Sąd postawiony w niezręcznej sytuacji przez prokuratura, który koniecznie usiłował obrócić kota ogonem o 180 st. tylko w tym celu, aby ich racja była bardziej „mojsza” niż moja „twojsza”, zasugerował mi w inteligentny sposób, że „tępemu osiłkowi upoważnionemu do interwencji” trzeba dawać satysfakcję ustępując, aby unikać w przyszłości takich sytuacji, co uznaję za wartościowe pouczenie, ale niestety mam temperament antywazeliniarski, z którym są trudności patrzenia na głupotę… Czytaj więcej »

@
@

[quote name=”PXT”]Do Spokojnego obywatela: Widzę że jesteś słabym czytelnikiem Przeglądu Olkuskiego, proponuję abyś się zalogował jak ja, założył subskrypcję a Redakcja PO będzie ci na maila przysyłać powiadomienia o odpowiedziach. Na pytanie które mi zadałeś 9 września 2015 o godz 20-08 w wpisie #7 (trzeci od góry) odpowiedziałem ci natychmiast w wpisie #8 (drugi od góry) wysłanym tego samego dnia o godz.23-56 w temacie:”Policja szuka świadków zdarzenia na ul. Podgrabie” oto link: http://przeglad.olkuski.pl/index.php/artykuly/aktualnosci/pod-paragrafem/12700-policja-szuka-swiadkow-zdarzenia-na-ul-podgrabieWidzisz, nie wywinąłem się od odpowiedzi, więc nie kłam, Bo coś mi się wydaje, że bazujesz na nie sprawdzonych faktach, albo po prostu kłamstwach co mi daje powód… Czytaj więcej »

...
...

[quote name=”theon”]A czemu ten pluton aż z Krakowa ? Naszych policjantów nie da się od biurek oderwać żeby gonili jednego furiata ?[/quote]
Przy biurkach mają ważniejsze obowiązki, siedzą na fejsbuku i śledzą tam małolatów i pedofilów, bo teraz to jest trendy na topie.

PXT
PXT

Do ZochyNo „gruby killer mafijny” to on raczej nie jest, powiedziałbym wręcz, że cieńszy nawet od genitaliów komara. Bo kto zabija własnego brata? Ano pijacka łachudra a hipotetyczny motyw mógł być taki, że za mało bracia polewali. Zwyczajna burda pijacka na najniższym poziomie taka jak kiedyś bywały na góralskich imprezach gdzie trafia jakiś juhas- przysłowiowa małpa z brzytwą, mentalnie podobna nawet do niejednego funkcjonariusza wypuszczonego w teren, który czuje ogromną władzę bo się przebrał w uniformek z napisami odblaskowymi i ma pełną kaburę i bransoletki działające na niego jak afrodyzjaki. Ja bym tego „celebrytę” proponował asymilować w szeregi policyjne, będzie… Czytaj więcej »

PXT
PXT

Do Typowego JanuszaNie wiem, czy wiesz o tym, że obok przepisów istnieje jeszcze coś takiego jak zdrowy rozsądek. Lekarze też mają przepisy i to bardzo restrykcyjne, ale obok zdrowego rozsądku muszą mieć obszerną wiedzę, która pozwala im oceniać indywidualnie każdy przypadek wedle niej, gdyż każdy przypadek jest inny tak jak organizm i jego reakcje na choroby.Człowiek to istota autonomiczna, ten kto używa przepisów w sposób sztywny nie używając mózgu nie uwzględnia i nie analizuje okoliczności im towarzyszących, jest po prostu kretynem nawet nie robotem. Taki lekarz „kretyn proceduralny” więc może np amputować rękę z powodu cieśni nadgarstka.„Funkcjonariusz” jest określeniem bardzo… Czytaj więcej »

Ernest
Ernest

Cytuję tye13287r
Odizolować degenerata na stałe od społeczeństwa zasądzając wyrok dożywocia bez możliwości wcześniejszego zwolnienia.
z uzupełnieniem; z nakazem pracy ciężkiej (kamieniołomy, kopalnia dół itp) bez możliwości wcześniejszego zwolnienia. Odsiadka na koszt podatnika jest najgorszym rozwiązaniem.

Typowy_janusz
Typowy_janusz

nasi policjanci są wspaniali tylko po prostu tu chodzi o procedury gdyby nie cholerne przepisy to dawno dostałby kilka kulek w kolano i było by po sprawię a pxt to tylko patus który myśli że na wszystkim się zna

Mati
Mati

Wódka jest dla ludzi a nie dla baranów. Barany do wody !

...
...

[quote name=”zomo”]A zatrudnij się sam do policji i pokaż im jak się działa udolnie !![/quote]
A co ty nie wiedziałeś, że ci co chcą żeby było sumiennie a co za tym idzie i udolnie są niszczeni przez tych innych obiboków? Długo by nie popracował bo by go zniszczyli zaraz.

PXT
PXT

Do Spokojnego obywatela: Widzę że jesteś słabym czytelnikiem Przeglądu Olkuskiego, proponuję abyś się zalogował jak ja, założył subskrypcję a Redakcja PO będzie ci na maila przysyłać powiadomienia o odpowiedziach. Na pytanie które mi zadałeś 9 września 2015 o godz 20-08 w wpisie #7 (trzeci od góry) odpowiedziałem ci natychmiast w wpisie #8 (drugi od góry) wysłanym tego samego dnia o godz.23-56 w temacie:”Policja szuka świadków zdarzenia na ul. Podgrabie” oto link: http://przeglad.olkuski.pl/index.php/artykuly/aktualnosci/pod-paragrafem/12700-policja-szuka-swiadkow-zdarzenia-na-ul-podgrabieWidzisz, nie wywinąłem się od odpowiedzi, więc nie kłam, Bo coś mi się wydaje, że bazujesz na nie sprawdzonych faktach, albo po prostu kłamstwach co mi daje powód aby… Czytaj więcej »

zomo
zomo

[quote name=”szok”]Jednego człowieka w dodatku pod wpływem ściga tabun pożyczonych zza miedzy ludzi, cos strasznego, szkoda naszej kasy na taka policyjna dziecinade. To tragedia rodzinna, po co o tym piszecie! Szukacie taniej sensacji, czy osmieszacie nieudolna policje.[/quote]

A zatrudnij się sam do policji i pokaż im jak się działa udolnie !!

spokojny obywatel
spokojny obywatel

Co ty masz PXT z tym łapaniem rowerzystów. Co forum, to tylko o tym pitolisz. Masz jakąś fobię, czy coś w tym temacie? Apropos pijanych rowerzystów. Nie odpowiedziałeś ostatnio jak skończyła się twoja sprawa jazdy po pijaku, znieważeń, czy innych przestępstw. Zostałeś w końcu skazany, czy też uniewinniony, bo wywinąłeś się od konkretnej odpowiedzi jak piskorz. Czekamy ciekawi.

przeglad wydarzen
przeglad wydarzen

Jak się czyta te wszystkie posty, można pomysleć że Olkusz geniuszami stoi. Co jeden to mądrzejszy, każdy krytykuje drugiego, kazdy będzie radził innemu jak ma zyć – tylko do roboty nie ma nikogo. Ludzie – zacznijcie swiat zmieniac od siebie !!

@
@

Czyli żeby stać się celebrytą wystarczy zabić człowieka. Takiemu się poświęca uwagę szczególną i z nim….NEGOCJUJE!! angażując w to fachowców i psychologów policyjnych.
(„To właśnie kilkanaście metrów nad ziemią trwały rozmowy z mężczyzną podejrzanym o atak na swoich bliskich….Ostatecznie po kilku godzinach pertraktacji, nad ranem nożownika udało się ściągnąć z dachu”)
Czyli na dachu w nocy jeszcze mieli wątpliwości w ustaleniu czy to akurat ten jest tym mordercą? No nic pewnie wyszedł na spacerek z pieskiem, ale piesek mu się urwał.

szok
szok

Jednego człowieka w dodatku pod wpływem ściga tabun pożyczonych zza miedzy ludzi, cos strasznego, szkoda naszej kasy na taka policyjna dziecinade. To tragedia rodzinna, po co o tym piszecie! Szukacie taniej sensacji, czy osmieszacie nieudolna policje.

lenin
lenin

jak sprawe dostanie p.Hrynkiewicz to ja umorzy

theon
theon

zocha, ze stu was tam siedzi, jakby choć połowa z tych co się do odznaczeń wypinają nadawała się do łapania bandziorów, to nie potrzebny by był desant z Krakowa. wstyd 😛

zocha
zocha

Tak PXT, jak zwykle masz rację.Ten „komar” zabił człowieka, a dwóch ranił. Dopiero bys się rozpisał gdyby uciekł policji.

nie
nie

[quote name=”tye13287r”]Odizolować degenerata na stałe od społeczeństwa zasądzając wyrok dożywocia bez możliwości wcześniejszego zwolnienia.[/quote]
Czapa i tyle.

P X T
P X T

Zocha a ile te „procedury” kosztowały podatników? Czy to jest brane pod uwagę? Mnie się to skojarzyło z wytaczaniem armaty przeciwpancernej dla upolowania komara.

P X T
P X T

Zocha nie ośmieszaj się. Te wasze procedury rodzą tylko zamęt, a bardziej służą przerzucaniu gorących kartofli ja bym to nazwał procedurą spychaczową, to takie tarcze za którymi chowają się cwaniaczki.

zocha
zocha

Pan PXT,jak zwykle zna się na wszystkim, a najbardziej na pracy róznych służb. Zrozumienie pewnych procedur PRZERASTA CHYBA MOŻLIWOŚCI INTELEKTUALNE TEGO PANA..

...
...

To jest nożownik fachowiec recydywa z doświadczeniem kryminalnym, mieli się kogo bać. 😆

P X T
P X T

[quote name=”theon”]A czemu ten pluton aż z Krakowa ? Naszych policjantów nie da się od biurek oderwać żeby gonili jednego furiata ?[/quote]
Nasi są dobrzy tylko w łapaniu pijanych rowerzystów i piwoszy parkowych. Tu było realne zagrożenie „nóż w akcji”- za duże ryzyko, przerosło możliwości. Adekwatnie jak ściąganie SM w celu zupełnie zbytecznego obezwładniania rowerzysty, tylko dlatego, że dopomina się o zwyczajne przedstawienie się funkcjonariuszy. Funkcjonariusz może się wstydził swojego imienia?

Felik3
Felik3

To nasze olkuskie gazety są oni wiedzą co pisać 😉

Valdez76
Valdez76

Witam! Wczoraj zobaczylem ta wiadomosc na O2. Od razu tvn24 i inne portale,nic!Nawet na stronie olkuskiej policji,aktualizowana dzisiaj byla,nic!

mutar
mutar

a jakie wyroki dostali dwaj policjanci podejrzani o łapówkarstwo? wie ktoś?

tye13287r
tye13287r

Odizolować degenerata na stałe od społeczeństwa zasądzając wyrok dożywocia bez możliwości wcześniejszego zwolnienia.

theon
theon

A czemu ten pluton aż z Krakowa ? Naszych policjantów nie da się od biurek oderwać żeby gonili jednego furiata ?

Nullo
Nullo

Jesteście szybsi niż błyskawica. Poziom informowania społeczeństwa dzień po to tak jak pigułka bo sie zapomniało wyjąć