policja

Do tragicznych wydarzeń doszło w sobotnie popołudnie na ul. Francesco Nullo w Olkuszu. 24-letni mężczyzna, podczas awantury wywołanej podczas libacji alkoholowej, nożem zaatakował swoich młodszych braci i innego uczestnika imprezy. W wyniku odniesionych ran podczas operacji zmarł 23-latek.

O rok młodszy mężczyzna – drugi z braci – z urazem pleców jest hospitalizowany. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Szpital opuścił czwarty z uczestników awantury. Napastnik usłyszał podwójny zarzut – zabójstwa oraz usiłowanie zabójstwa. Grozi mu dożywocie.

W sobotę 3 października przed godz. 18 do olkuskiej komendy wpłynęła informacja od pogotowia ratunkowego, że po ulicach miasta biega zakrwawiony mężczyzna. Po przybyciu na miejsce zgłoszenia okazało się, że w jednej z kamienic w centrum miasta doszło do awantury zakończonej atakiem nożownika, który zbiegł z miejsca zdarzenia. – Do Olkusza został ściągnięty pluton alarmowy z Krakowa. Policjanci przeczesywali okolicę i mieszkania. W pewnym momencie otrzymaliśmy informację o tym, że mężczyzna może się ukrywać na dachu kamienicy. Poprosiliśmy o pomoc straż pożarną – mówiła w niedzielę nadkomisarz Katarzyna Cisło z Biura Prasowego Małopolskiej Policji.

Z relacji mundurowych wynika także, że strażacy przy użyciu specjalnego wysięgnika dostali się na dach feralnej kamienicy. To właśnie kilkanaście metrów nad ziemią trwały rozmowy z mężczyzną podejrzanym o atak na swoich bliskich, który niestety jeszcze tego samego wieczoru przeobraził się w morderstwo, bowiem starszy z ranionych braci zmarł na stole operacyjnym w olkuskim szpitalu. Młodszy, 22-letni z raną kłutą pleców po operacji dochodzi do zdrowia. Trzecia z ofiar 24-latka po udzieleniu pomocy została odesłana do domu.

Ostatecznie po kilku godzinach pertraktacji, nad ranem nożownika udało się ściągnąć z dachu. Od razu po zatrzymaniu 24-latkowi pobrano krew na obecność narkotyków i alkoholu w organizmie. W poniedziałek 5 października zatrzymany usłyszał zarzut zabójstwa i usiłowania zabójstwa. Mężczyzna nie przyznał się jednak do winy. 

Będziemy informować na bieżąco o postępach w śledztwie.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
35 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
TXT
TXT
7 lat temu

To dlaczego nic nie wspomnieli o tym zakładniku? Kto nim był? A może było ich więcej? 😮

Kilka
Kilka
7 lat temu

Od godziny mieli płacone…..”po kilku godzinach pertraktacji”.Jeden rozmawiał ,a co pozostali?Spali,bo noc.

...
...
7 lat temu

No przecież to już poważny generał w kiciu taki ma pagony wysokie to muszą z takim się liczyć i negocjować, nie chce im się dyskutować tylko z takimi jak PXT, że nawet się nie raczą przedstawiać.

iTi
iTi
7 lat temu

To ilu policjantów pracuje w olkuszu dwóch ,żeby ściągać pluton alarmowy z Krakowa,szukają faceta po osiedlu a on na strychu siedzi,intuicja policjanta powinna podpowiedzieć by sprawdzić piwnice,strych,ale po co jak tam brudno i pająki siedzą z dużymi zębami.A co do negocjacji to już odjazd całkowity nie ma zakładnika siedzi z kozikiem a ci z nim dyskutują,wrzuca się odpowiedni gaz i klient sam wyłazi.Brawo POLICJA

sprzątaczka.
sprzątaczka.
7 lat temu

Z wypiekami czekam na głupoty drogowe,ruszyli z Nullo.A nadal na czołówkę się jedzie skręcając
z Kazimierza w Słowackiego.

PXT
PXT
7 lat temu

[quote name=”spokojny obywatel”]…Apropos pijanych rowerzystów. Nie odpowiedziałeś ostatnio jak skończyła się twoja sprawa jazdy po pijaku, znieważeń, czy innych przestępstw. ..[/quote]
Odpowiadam powtórnie i prościej: Z mojej strony nie było żadnego przestępstwa, ani wykroczenia. Sąd postawiony w niezręcznej sytuacji przez prokuratura, który koniecznie usiłował obrócić kota ogonem o 180 st. tylko w tym celu, aby ich racja była bardziej „mojsza” niż moja „twojsza”, zasugerował mi w inteligentny sposób, że „tępemu osiłkowi upoważnionemu do interwencji” trzeba dawać satysfakcję ustępując, aby unikać w przyszłości takich sytuacji, co uznaję za wartościowe pouczenie, ale niestety mam temperament antywazeliniarski, z którym są trudności patrzenia na głupotę obojętnie. Sąd apelacyjny wogóle nie podjął tej sprawy, bo prokuratura małopolska na samym początku rozprawy wycofała te głupoty, podejrzewam, że pofatygowali się przeczytać. Rozprawa apelacyjna trwała 2 min i 30 sek włączając w to zachowanie wszystkich obowiązujących oficjalnych formułek sądowych. Strata czasu, niepotrzebne koszty zarówno moje jak i SP, które wyniosły o wiele więcej. A największa moja strata to zdrowie, koszty leczenia i włóczenie się po szpitalach, czego już puścić płazem raczej nie mogę.

@
@
7 lat temu

[quote name=”PXT”]Do Spokojnego obywatela: Widzę że jesteś słabym czytelnikiem Przeglądu Olkuskiego, proponuję abyś się zalogował jak ja, założył subskrypcję a Redakcja PO będzie ci na maila przysyłać powiadomienia o odpowiedziach. Na pytanie które mi zadałeś 9 września 2015 o godz 20-08 w wpisie #7 (trzeci od góry) odpowiedziałem ci natychmiast w wpisie #8 (drugi od góry) wysłanym tego samego dnia o godz.23-56 w temacie:”Policja szuka świadków zdarzenia na ul. Podgrabie” oto link: http://przeglad.olkuski.pl/index.php/artykuly/aktualnosci/pod-paragrafem/12700-policja-szuka-swiadkow-zdarzenia-na-ul-podgrabie
Widzisz, nie wywinąłem się od odpowiedzi, więc nie kłam, Bo coś mi się wydaje, że bazujesz na nie sprawdzonych faktach, albo po prostu kłamstwach co mi daje powód aby sądzić że jesteś po prostu funkcjonariuszem, może nawet tym funkcjonariuszem co ma imię to samo co nożownik z tego artykułu.[/quote]
Spokojny pewnie i przeczytał, ale nie zatrybił, trzeba mu step to step drawings najlepiej w formie komiksu.

...
...
7 lat temu

[quote name=”theon”]A czemu ten pluton aż z Krakowa ? Naszych policjantów nie da się od biurek oderwać żeby gonili jednego furiata ?[/quote]
Przy biurkach mają ważniejsze obowiązki, siedzą na fejsbuku i śledzą tam małolatów i pedofilów, bo teraz to jest trendy na topie.

PXT
PXT
7 lat temu

Do Zochy
No „gruby killer mafijny” to on raczej nie jest, powiedziałbym wręcz, że cieńszy nawet od genitaliów komara. Bo kto zabija własnego brata? Ano pijacka łachudra a hipotetyczny motyw mógł być taki, że za mało bracia polewali. Zwyczajna burda pijacka na najniższym poziomie taka jak kiedyś bywały na góralskich imprezach gdzie trafia jakiś juhas- przysłowiowa małpa z brzytwą, mentalnie podobna nawet do niejednego funkcjonariusza wypuszczonego w teren, który czuje ogromną władzę bo się przebrał w uniformek z napisami odblaskowymi i ma pełną kaburę i bransoletki działające na niego jak afrodyzjaki. Ja bym tego „celebrytę” proponował asymilować w szeregi policyjne, będzie z niego pożytek, bo z myśleniem i ze skrupułami u niego jest „wporzo”, tylko mu przed każdym patrolem jeszcze by trza polać, żeby był bardziej skuteczny w ściganiu takich jak on. Zaznaczam, że nie piszę tego w odniesieniu do wszystkich, więc nie ma się o co obrażać. Niech każdy autonomiczny funkcjonariusz się sam w swoim sumieniu szczerze zakwalifikuje do odpowiedniej grupy uwzględniając cienką linię jaka dzieli od światka który mają zwalczać. Myślę, że lepiej już być „patusem” niż funkcjonariuszem z grupy kretyńskiej. Przy tych procedurach taki funkcjonariusz ma tylko jeden tok myślenia- uchronić własne dupsko, nawet kosztem innego kolegi z pracy.

PXT
PXT
7 lat temu

Do Typowego Janusza
Nie wiem, czy wiesz o tym, że obok przepisów istnieje jeszcze coś takiego jak zdrowy rozsądek. Lekarze też mają przepisy i to bardzo restrykcyjne, ale obok zdrowego rozsądku muszą mieć obszerną wiedzę, która pozwala im oceniać indywidualnie każdy przypadek wedle niej, gdyż każdy przypadek jest inny tak jak organizm i jego reakcje na choroby.
Człowiek to istota autonomiczna, ten kto używa przepisów w sposób sztywny nie używając mózgu nie uwzględnia i nie analizuje okoliczności im towarzyszących, jest po prostu kretynem nawet nie robotem. Taki lekarz „kretyn proceduralny” więc może np amputować rękę z powodu cieśni nadgarstka.
„Funkcjonariusz” jest określeniem bardzo trafnym, ma funkcjonować bez używania własnego mózgu, bo taki kto go użyje a załóżmy ma nie za bardzo rozwinięty nie jest w stanie ocenić trafnie danej sytuacji, więc nawet przełożeni wolą żeby lepiej nie używał, tym sposobem sytuacja jest uproszczona i opiera się tylko o procedury za które wszyscy w razie czego mogą się schronić, nawet cała duża hierarchia policyjna się zmieści. To że narobią przy tym szkód jest już wpisane w ten „parszywy zawód”. W Iraku np zbombardowano własny szpital, który obsługiwali wolontariusze- lekarze bez granic tylko dlatego, że posługiwano się sztywno procedurami z wyłączeniem myślenia.

Ernest
Ernest
7 lat temu

Cytuję tye13287r
Odizolować degenerata na stałe od społeczeństwa zasądzając wyrok dożywocia bez możliwości wcześniejszego zwolnienia.
z uzupełnieniem; z nakazem pracy ciężkiej (kamieniołomy, kopalnia dół itp) bez możliwości wcześniejszego zwolnienia. Odsiadka na koszt podatnika jest najgorszym rozwiązaniem.

Typowy_janusz
Typowy_janusz
7 lat temu

nasi policjanci są wspaniali tylko po prostu tu chodzi o procedury gdyby nie cholerne przepisy to dawno dostałby kilka kulek w kolano i było by po sprawię a pxt to tylko patus który myśli że na wszystkim się zna

Mati
Mati
7 lat temu

Wódka jest dla ludzi a nie dla baranów. Barany do wody !

...
...
7 lat temu

[quote name=”zomo”]A zatrudnij się sam do policji i pokaż im jak się działa udolnie !![/quote]
A co ty nie wiedziałeś, że ci co chcą żeby było sumiennie a co za tym idzie i udolnie są niszczeni przez tych innych obiboków? Długo by nie popracował bo by go zniszczyli zaraz.

PXT
PXT
7 lat temu

Do Spokojnego obywatela: Widzę że jesteś słabym czytelnikiem Przeglądu Olkuskiego, proponuję abyś się zalogował jak ja, założył subskrypcję a Redakcja PO będzie ci na maila przysyłać powiadomienia o odpowiedziach. Na pytanie które mi zadałeś 9 września 2015 o godz 20-08 w wpisie #7 (trzeci od góry) odpowiedziałem ci natychmiast w wpisie #8 (drugi od góry) wysłanym tego samego dnia o godz.23-56 w temacie:”Policja szuka świadków zdarzenia na ul. Podgrabie” oto link: http://przeglad.olkuski.pl/index.php/artykuly/aktualnosci/pod-paragrafem/12700-policja-szuka-swiadkow-zdarzenia-na-ul-podgrabie
Widzisz, nie wywinąłem się od odpowiedzi, więc nie kłam, Bo coś mi się wydaje, że bazujesz na nie sprawdzonych faktach, albo po prostu kłamstwach co mi daje powód aby sądzić że jesteś po prostu funkcjonariuszem, może nawet tym funkcjonariuszem co ma imię to samo co nożownik z tego artykułu.

zomo
zomo
7 lat temu

[quote name=”szok”]Jednego człowieka w dodatku pod wpływem ściga tabun pożyczonych zza miedzy ludzi, cos strasznego, szkoda naszej kasy na taka policyjna dziecinade. To tragedia rodzinna, po co o tym piszecie! Szukacie taniej sensacji, czy osmieszacie nieudolna policje.[/quote]

A zatrudnij się sam do policji i pokaż im jak się działa udolnie !!

spokojny obywatel
spokojny obywatel
7 lat temu

Co ty masz PXT z tym łapaniem rowerzystów. Co forum, to tylko o tym pitolisz. Masz jakąś fobię, czy coś w tym temacie? Apropos pijanych rowerzystów. Nie odpowiedziałeś ostatnio jak skończyła się twoja sprawa jazdy po pijaku, znieważeń, czy innych przestępstw. Zostałeś w końcu skazany, czy też uniewinniony, bo wywinąłeś się od konkretnej odpowiedzi jak piskorz. Czekamy ciekawi.

przeglad wydarzen
przeglad wydarzen
7 lat temu

Jak się czyta te wszystkie posty, można pomysleć że Olkusz geniuszami stoi. Co jeden to mądrzejszy, każdy krytykuje drugiego, kazdy będzie radził innemu jak ma zyć – tylko do roboty nie ma nikogo. Ludzie – zacznijcie swiat zmieniac od siebie !!

@
@
7 lat temu

Czyli żeby stać się celebrytą wystarczy zabić człowieka. Takiemu się poświęca uwagę szczególną i z nim….NEGOCJUJE!! angażując w to fachowców i psychologów policyjnych.
(„To właśnie kilkanaście metrów nad ziemią trwały rozmowy z mężczyzną podejrzanym o atak na swoich bliskich….Ostatecznie po kilku godzinach pertraktacji, nad ranem nożownika udało się ściągnąć z dachu”)
Czyli na dachu w nocy jeszcze mieli wątpliwości w ustaleniu czy to akurat ten jest tym mordercą? No nic pewnie wyszedł na spacerek z pieskiem, ale piesek mu się urwał.

szok
szok
7 lat temu

Jednego człowieka w dodatku pod wpływem ściga tabun pożyczonych zza miedzy ludzi, cos strasznego, szkoda naszej kasy na taka policyjna dziecinade. To tragedia rodzinna, po co o tym piszecie! Szukacie taniej sensacji, czy osmieszacie nieudolna policje.

lenin
lenin
7 lat temu

jak sprawe dostanie p.Hrynkiewicz to ja umorzy

theon
theon
7 lat temu

zocha, ze stu was tam siedzi, jakby choć połowa z tych co się do odznaczeń wypinają nadawała się do łapania bandziorów, to nie potrzebny by był desant z Krakowa. wstyd 😛

zocha
zocha
7 lat temu

Tak PXT, jak zwykle masz rację.Ten „komar” zabił człowieka, a dwóch ranił. Dopiero bys się rozpisał gdyby uciekł policji.

nie
nie
7 lat temu

[quote name=”tye13287r”]Odizolować degenerata na stałe od społeczeństwa zasądzając wyrok dożywocia bez możliwości wcześniejszego zwolnienia.[/quote]
Czapa i tyle.

P X T
P X T
7 lat temu

Zocha a ile te „procedury” kosztowały podatników? Czy to jest brane pod uwagę? Mnie się to skojarzyło z wytaczaniem armaty przeciwpancernej dla upolowania komara.

P X T
P X T
7 lat temu

Zocha nie ośmieszaj się. Te wasze procedury rodzą tylko zamęt, a bardziej służą przerzucaniu gorących kartofli ja bym to nazwał procedurą spychaczową, to takie tarcze za którymi chowają się cwaniaczki.

zocha
zocha
7 lat temu

Pan PXT,jak zwykle zna się na wszystkim, a najbardziej na pracy róznych służb. Zrozumienie pewnych procedur PRZERASTA CHYBA MOŻLIWOŚCI INTELEKTUALNE TEGO PANA..

...
...
7 lat temu

To jest nożownik fachowiec recydywa z doświadczeniem kryminalnym, mieli się kogo bać. 😆

P X T
P X T
7 lat temu

[quote name=”theon”]A czemu ten pluton aż z Krakowa ? Naszych policjantów nie da się od biurek oderwać żeby gonili jednego furiata ?[/quote]
Nasi są dobrzy tylko w łapaniu pijanych rowerzystów i piwoszy parkowych. Tu było realne zagrożenie „nóż w akcji”- za duże ryzyko, przerosło możliwości. Adekwatnie jak ściąganie SM w celu zupełnie zbytecznego obezwładniania rowerzysty, tylko dlatego, że dopomina się o zwyczajne przedstawienie się funkcjonariuszy. Funkcjonariusz może się wstydził swojego imienia?

Felik3
Felik3
7 lat temu

To nasze olkuskie gazety są oni wiedzą co pisać 😉

Valdez76
Valdez76
7 lat temu

Witam! Wczoraj zobaczylem ta wiadomosc na O2. Od razu tvn24 i inne portale,nic!Nawet na stronie olkuskiej policji,aktualizowana dzisiaj byla,nic!

mutar
mutar
7 lat temu

a jakie wyroki dostali dwaj policjanci podejrzani o łapówkarstwo? wie ktoś?

tye13287r
tye13287r
7 lat temu

Odizolować degenerata na stałe od społeczeństwa zasądzając wyrok dożywocia bez możliwości wcześniejszego zwolnienia.

theon
theon
7 lat temu

A czemu ten pluton aż z Krakowa ? Naszych policjantów nie da się od biurek oderwać żeby gonili jednego furiata ?

Nullo
Nullo
7 lat temu

Jesteście szybsi niż błyskawica. Poziom informowania społeczeństwa dzień po to tak jak pigułka bo sie zapomniało wyjąć