trojak umig olkusz

Do poniedziałku, 7. maja można jeszcze zgłaszać kandydatów do „Trojaka Olkuskiego”. To nagroda Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz dla najlepszych przedsiębiorców działających na terenie gminy Olkusz. Wręczenie statuetek odbędzie się w czerwcu.

Nagrody będą przyznawane w dwóch kategoriach: Przedsiębiorca Roku i Mikroprzedsiębiorca Roku. Celem „Trojaka Olkuskiego” jest promowanie ambitnych przedsiębiorców działających na terenie Gminy Olkusz oraz inspirowanie ich rozwoju, promowanie postaw proinwestycyjnych i tworzenie przyjaznego klimatu zarówno dla miejscowych przedsiębiorców, jak i inwestorów zewnętrznych. Burmistrz indywidualnie może przyznać też nagrodę specjalną – „Srebrnego Trojaka Olkuskiego”.

– W Gminie Olkusz prężnie działa kilka tysięcy podmiotów gospodarczych. To dzięki przedsiębiorcom, ich pomysłowości, otwartości na innowacje oraz dbałości o pracowników lokalna gospodarka ma szansę się rozwijać. Podmioty z sektora prywatnego są ważnym partnerem każdego samorządu, dlatego staramy się wspierać rodzimy biznes i ułatwiać przedsiębiorcom działalność w zakresie współpracy na każdym polu. Dzięki nagrodzie Trojak Olkuski w sposób szczególny wyróżniamy tych przedsiębiorców, którzy stanowią wzór do naśladowania – mówi olkuski burmistrz Roman Piaśnik.

W regulaminie określono warunki, jakie musi spełniać kandydat do nagrody. Zgłoszeni przedsiębiorcy muszą: produkować wyroby lub oferować usługi cieszące się uznaniem konsumentów, stosować nowoczesne technologie produkcji oraz metody zarządzania i marketingu zapewniające sukces rynkowy, posiadać dobrą sytuację finansową i osiągać rentowność działalności gospodarczej, inwestować w rozwój firmy, miasta i regionu, stwarzać dobre warunki pracy i płacy pracownikom, a także podejmować działania promujące i kreujące pozytywny wizerunek Olkusza.

Zgłoszeń firm mających zarejestrowaną działalność na terenie gminy Olkusz mogą dokonać: organizacje, stowarzyszenia, instytucje (w tym publiczne) i członkowie Kapituły, właściciele i pracownicy firm. Karty zgłoszeniowe (do pobrania ze stron: www.umig.olkusz.pl oraz inwestuj-olkusz.eu lub w urzędzie) należy składać w biurze podawczym UMiG Olkusz, w zamkniętej kopercie z dopiskiem „Nagroda Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz „Trojak Olkuski”. Wyboru nagrodzonych dokona kapituła konkursowa.

W pierwszej edycji nagrody wyróżniono dwa przedsiębiorstwa: Intermag sp. z o.o. z Olkusza oraz IMI Hydronic Engineering sp. z o.o. z Olewina. W drugiej edycji nagrodzone zostały: firma MTD Mariusz i Łukasz Dziura Spółka Jawna, Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych i Transportowych mgr Zbigniew Kwinta oraz Przedsiębiorstwo Wielobranżowe DUHEN Henryk Duraj.
Nagroda nie wiąże się z żadnymi gratyfikacjami finansowymi, ulgami podatkowymi czy innymi ułatwieniami w prowadzeniu działalności gospodarczej.

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze