oyama olimpiada jurajska 2015

W dniu 19 grudnia 2015 r. na Hali Sportowej przy Zespole Szkół w Zadrożu pod Honorowym Patronatem Wójta Gminy Trzyciąż Pana Romana Żelaznego odbyła się VI Jurajska Olimpiada OYAMA Karate Dzieci i Młodzieży. Udział wzięło prawie 80 zawodniczek i zawodników  ćwiczących w Jurajskim Klubie Oyama Karate w Olkuszu z powiatu olkuskiego, krakowskiego, Gminy  Olkusz,  Gminy Trzyciąż, Gminy Wolbrom, Gminy Bolesław, Gminy Klucze, Gminy Bukowno i sąsiednich Gmin.

Pan Wójt zaszczycił nas wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Lucjanem Gajdą. Wspólnie na zakończenie zawodów wręczali puchary najlepszym zawodnikom. Organizatorem Olimpiady był Jurajski Klub OYAMA Karate w Olkuszu z Sensei Kazimierzem Skalniakiem 4 dan na czele, współorganizatorem Dyrektor BiOAK  Pani Bożena Kościej, natomiast partnerem organizacyjnym Olimpiady była Dyrektor ZS w Zadrożu  pani mgr inż. Renata Żelazna. Dyrektorem Komitetu Organizacyjnego był Pan Grzegorz Furgaliński.  Olimpiadę swoim sponsoringiem objęła firma SOK-POL II z Krakowa oraz  właściciel sklepu sportowego Pablo Sport w Olkuszu Pan Paweł Kondek. Patronat medialny objął redaktor naczelny „Wieści Wolbromskich” Pan Wojciech Szota  oraz właściciel prywatnej telewizji  internetowej „Olkusz.tv” Pan Franciszek Rozmus. Organizatorzy składają podziękowania wszystkim rodzicom i osobom towarzyszącym za liczne przybycie, sędziom, zawodnikom, pracownikom ZS w Zadrożu, Pani Dyrektor oraz przedstawicielom Rady Rodziców przy tej szkole.
Bardzo sprawnie zawody prowadziła Wiceprezes Jurajskiego Klubu mgr Marta Skalniak, która również opracowała dyplomy i plakaty.
Na zakończenie zawodów Pani Dyrektor  wręczyła piękną choinkę i książkę z podziękowaniami za współpracę i życzeniami  wykonaną  przez uczniów i podpisaną przez  – Dyrektor, Rada Pedagogiczna, Pracownicy oraz Uczniowie Zespołu Szkół w Zadrożu.

O godz. 10.00 odbyło się oficjalne otwarcie.  W szranki sportowe stanęli zawodniczki i zawodnicy głównie dzieci i młodzież oraz seniorzy ćwiczący Oyama Karate razem ze swoimi pociechami. Młodzi karatecy musieli wykazać się dużą sprawnością i opanowaniem w trakcie następujących konkurencji: wahadło (bieg na odcinku 2×25 metrów), bieg po kopercie, szpagat, skłon, Mae-Keage (kopnięcie prostą nogą w przód), Seiken-Ago-Uchi (uderzenie ręką), Hiza-geri (kopnięcie kolanem) oraz Uchi-Mawashi-Keage (okrężne kopnięcie prostą nogą na wysokość własnej głowy). Po eliminacjach wszyscy zawodnicy otrzymali przygotowany przez Radę Rodziców Zespołu Szkół w Zadrożu bardzo smaczny obiad.

O godz. 14.00 Sensei Kazimierz Skalniak  rozpoczął część oficjalną, serdecznie podziękował Panu Wójtowi Gminy Trzyciąż Romanowi Żelaznemu za przybycie na VI Jurajską Olimpiadę oraz za owocną współpracę.  Obecnym wręczył również pamiątkowe tabliczki jako dowód wdzięczności. Ważnym elementem było wręczenie nagród laureatom 2015 roku za wysokie osiągnięcia sportowe i dużą aktywność. Zostało nagrodzonych 18 osób – głównie Mistrzowie Polski w Kumite i Kata oraz medaliści, a także medaliści Pucharu Polski w Kumite i medaliści Otwartego Pucharu Europy. Wyróżnionych zostało 8 osób . Każdy z laureatów musiał się wykazać dużą aktywnością, udziałami w zawodach, pokazach, obozach sportowych systematycznym uczęszczaniu na treningi  i oczywiście dobrym zachowaniem na co dzień,  po czym rozpoczęto „walki finałowe”. Starsi adepci tej japońskiej sztuki walki musieli wykonać kata (walka z wyimaginowanym przeciwnikiem), natomiast młodsi w finale zademonstrowali Mae-Keage Jodan (kopnięcie prostą nogą w przód). W eliminacjach zawodniczki i zawodnicy otrzymywali za wykonaną technikę punkty od sędziów w skali 3- 3,5-4-4,5 i 5. Najlepsze dwie osoby z każdej kategorii walczyły w finale. Finały odbyły się systemem pucharowym (chorągiewki).  Najlepiej wyszkoleni zawodnicy w finale stoczyli bardzo ładne i dynamiczne walki bez kontaktu ta konkurencja była nowością – będzie kontynuowana. Najmłodszy zawodnik miał 5 lat, najstarszy ponad 40 lat. Uczestnicy Jurajskiej Olimpiady nie zawiedli, wykazali się ogromną wolą walki za co wszystkim należą się słowa uznania. Poziom techniczny był wysoki, widać było zrobione postępy w ostatnim czasie, co bardzo cieszy i potwierdza, że warto organizować takie zawody, dzieci nabierają pewności siebie i świetnie sobie radzą ze stresem. Po wręczeniu dyplomów i pucharów zrobiono sobie pamiątkowe zdjęcie.
Bardzo dziękujemy wszystkim za pomoc, świetną atmosferę i owocną współpracę,
OSU !!!

Laureaci 2015 roku:

1.  Kinga  Skalniak
2.  Weronika  Furman
3.  Alicja  Milej
4.  Norbert  Szwagierczak
5.  Jakub Jurczyk
6.  Grzegorz  Furgaliński
7.  Kinga  Kowal
8.  Miłosz  Milej
9.  Lena Pater
10. Karolina  Szwagierczak
11. Karolina  Pasek
12. Oskar  Janawa
13. Patrycja  Gut
14. Anna  Piechowicz
15. Weronika  Juras
16.  Maja  Żuk
17.  Gabriel  Wolnicki
18.  Maria  Świda

Wyróżnieni:
1.    Emilia  Świechowska
2.    Karol  Świechowski
3.    Natalia  Stach
4.    Julia  Masternak
5.    Łukasz  Syguła
6.    Zofia  Świda
7.    Bartosz  Gwiazda
8.    Kamil Oleksy
 
Wyniki VI Jurajskiej  Olimpiady OYAMA Karate Dzieci i Młodzieży
Kategoria: Dziecko młodsze
I m – Filip  Matyssek , II m – Natalia Wawrzczak, III m – Agata Jędrzejewska,
III m – Aron Oskar Latacz

Kategoria: Dziecko
I m – Sylwia Andrzejewska, II m – Jan Tracz, III m – Filip Papaj, III m – Szymon Pęchalski,
 IV m – Jakub  Żurada

Kategoria: Młodzik – chłopcy
I m – Alessandro Schnell , II m – Bartosz Matyssek, III m – Mikołaj Ćwik, III m – Borys Kot
IV m – Mateusz Skałka

Kategoria: Młodzik – dziewczęta
I m – Amelia Grzanka, II m – Natalia Podolska , III m – Ada Osiecka, III m – Paulina Stach

Kategoria: Dziecko starsze – chłopcy, kolorowe pasy
I m – Bartosz Gwiazda, II m – Patryk Chochół, III m – Dawid Nieć, III m – Hubert Fira,
IV m – Antoni Mielczarek

Kategoria: Dziecko starsze – chłopcy – białe pasy
I m – Kamil Bentkowski,  II m – Kacper Haberka, III m – Jakub Papaj,  III m – Michał Haberka

Kategoria: Dziecko starsze – dziewczęta
I m – Aleksandra Andrzejewska, II m – Zofia Świda , III m – Wiktoria Sujka,
 III m – Amelia Ziółkowska

Kategoria: Kadet – chłopcy, białe pasy
I m – Mateusz Ambrozik, II m – Dawid Ćwik, III m – Dawid Konstanty, III m – Grzegorz Pacia

Kategoria: Kadet – dziewczęta
I m – Lena Pater, II m – Emilia Świechowska, III m – Ewa Wcisło, III m – Natalia Stanisławska
IV m – Aleksandra Nawara

Kategoria: Juniorzy młodsi
I m – Gabriel Wolnicki, II m – Patryk Pięta, III m – Szymon Bryzik, III m – Krystian Myca
IV m – Szymon Redel

Kategoria: Juniorki młodsze
I m – Karolina Szwagierczak, II m – Karolina Pasek, III m – Anna Piechowicz,
III m – Maja Żuk, IV m – Maria Świda

Kategoria: Juniorzy
I m – Grzegorz Furgaliński, II m – Łukasz Syguła, III m – Karol Świechowski,
III m – Kamil Oleksy, IV m – Marcel Pałka

Kategoria: Juniorki
I m – Kinga Kowal, II m – Patrycja Gut, III m – Wiktoria Wróbel, III m – Amelia Barczyk
Kategoria: Juniorzy starsi
I m – Miłosz Milej, II m – Jakub Jurczyk, III m – Sylwester Szyler, III m – Jakub Banyś

Kategoria: Seniorzy
I m – Jarosław Ambrozik, II m – Beata Latacz

Zawodnikom gratulujemy zdobytych pucharów i życzymy dalszej aktywności. Przed nami egzamin na wyższe stopnie szkoleniowe oraz obóz sportowy w ferie w Wiśle. OSU !!!

Jurajski Klub OYAMA Karate w Olkuszu

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze