Nie faworyzowana Piliczanka II, tylko goście z Gorenic zwyciężyli w najciekawszym spotkaniu piątej kolejki olkuskiej B-klasy. Może nie sam fakt wygranej jest tutaj zadziwiający, ale rozmiary triumfu Leśnika. 1:5 – takiego pogromu w pilickich szeregach nie spodziewał się nikt. – Chcieliśmy zmazać plamę po zeszłotygodniowej porażce z Jutrzenką. Udało nam się to w pełni. Pokazaliśmy, że potrafimy grać piłką nawet na wyjazdach – nie ukrywa satysfakcji grający trener goreniczan – Grzegorz Radowiecki.

Więcej szans przed pierwszym gwizdkiem dawano gospodarzom, którzy na początku rozgrywek zadziwiali skutecznością. Tym razem role się odwróciły, a popis swoich umiejętności dali przyjezdni, wśród których na największe wyróżnienie zasłużył strzelec hattricka, Paweł Kurkowski.  Przed przerwą bramkę dołożył jeszcze Wojciech Siudut i przy stanie 0:4 było jasne, kto dopisze do swojego konta trzy punkty. Drugie 45 minut rozpoczęło się golem numer pięć dla Leśnika. Piłkę do własnej siatki skierował Maj. Trafienie na otarcie łez dla Piliczanki po solowej akcji zdobył Rafał Kowal. Obie drużyny mecz kończyły w dziesiątkę. – Było, minęło. Przegraliśmy wyraźnie, gratulujemy rywalom. Takie wpadki się zdarzają, gramy przecież wyłącznie dla przyjemności – skwitował kapitan pilickiej jedenastki, Dawid Rybczyński. Mimo porażki rezerwy Piliczanki ciągle przewodzą tabeli. Lepszym bilansem bramkowym wyprzedają Jutrzenkę Ostrężnica, która wysoko 6:0 wygrała ze Strumykiem Zarzecze. Trzecie Wierzchowisko komplet punktów zgarnęło bez konieczności wychodzenia na murawę, bowiem na meczu nie stawiła się Bukowianka II. W dwóch ostatnich pojedynkach zanotowano hokejowe remisy. Lgota Wolbromska podzieliła się punktami z Dłubnią II (4:4), a spotkanie Zedermana z Jurą II zakończyło się totalną kanonadą 5:5.

Zaległy mecz trzeciej kolejki pomiędzy Wierzchowiskiem, a Gorenicami odbędzie się w sobotę 29 października o godz. 11:00.