liga

Spójnia Osiek – Orzeł Piaski Wielkie 2:0 (2:0)

W trzecim swoim kolejnym występie przed własną publicznością, Spójnia wygrała drugie spotkanie. Po zwycięstwie 1:0 nad Lotnikiem Kryspinów i porażce 1:2 z krakowskim Borkiem, zespół Sławomira Świecy 2:0 pokonał Orła Piaski Wielkie, a więc drużynę również potrzebującą punktów. Wszak tabela nie kłamie, a skromne jak dotąd punktowe konta, zmuszają do heroicznej walki o pozostanie w gronie IV-ligowców.

Jesienią w Krakowie Spójnia wygrała skromnie 1:0 po golu Daniela Tukaja. Również w rewanżu najlepszy od kilku sezonów strzelec ekipy z Osieka w wydatnym stopniu przyczynił się do zgarnięcia pełnej puli przez gospodarzy. W 41. minucie Ziarno dograł Glanowskiemu, a po dośrodkowaniu tego drugiego celnym strzałem głową popisał się nie kto inny jak Tukaj. Było to już drugie trafienie tego dnia miejscowych. Wcześniej, to właśnie popularny „Tuki” tak wyłożył piłkę Berecie, że młodemu Ślązakowi pozostało tylko dostawić nogę. Orzeł w pierwszej połowie prezentował się słabo, mógł nawet przegrywać wyżej, lecz z kilku metrów po wrzutce Porębskiego fatalnie przestrzelił Nigeryjczyk Okere. Tuż przed przerwą spróbował jeszcze Skawski, ale i on chybił.

W drugiej połowie Spójnia pilnowała już wyniku, bojąc się ewentualnych strat. Dlatego też na palcach jednej ręki można było policzyć dobre okazje do podwyższenia rezultatu. Watro w tym miejscu odnotować jedynie niecelny strzał Szewczyka. Znacznie więcej działo się przed bramką Ciszewskiego. Golkiper Spójni, który przed tygodniem zawalił kolegom mecz z Borkiem, tym razem spisywał się wyśmienicie. Skutecznie powstrzymał szarżującego Michała Mroza II, poradził też sobie z rzutem wolnym Wajdy, a na koniec były gracz ROW-u Rybnik obronił uderzenie z dystansu Szuflity.

Dzięki wygranej nad Orłem, Spójnia poprawiła nieco swoją sytuację w ligowej tabeli. Obecnie drużyna trenera Świecy z 26 punktami plasuje się na 12 pozycji. Tuż za nią znajduje się Orzeł Piaski oraz Lotnik Kryspinów, IKS Olkusz, Zieleńczanka i zdegradowane już zimą Mogilany. W sobotę osieczan czeka trudny sprawdzian na boisku w Kleczy Dolnej. Spójnia z Iskrą już raz w tym sezonie wygrała, powtórka z historii będzie więc mile widziana.

1:0 Bereta 26′ , 2:0 Tukaj 41′

Sędziował: Tomasz Pilarski (Tarnów)
Żółte kartki: Okere, Michał Mróz I, Cyganek – Juraszek, Ciepły Szuflita
Widzów: 150.

Spójnia: Ciszewski – Glanowski, Ziarno, Rzeźniczek, Kuć – Bereta (88′ Niemczyk), Skawski, Michał Mróz I (68′ Cyganek), Porębski (80′ Marcin Mróz) – Tukaj, Okere (70′ Szewczyk).

Orzeł: Szymacha – Szuflita, Ciepły, Załęga, Targosz (70′ Czyżowski) – Grzybczyk, Juraszek (40′ Adamczyk), Michał Mróz II, Wajda, Petho – Bodzioch (65′ Wrzodek).