Zawodnicy z dwóch olkuskich klubów walczyli o medale w Mistrzostwach Polski w Biegach Górskich. W zawodach rozegranych w Ustrzykach Dolnych zmagano się w trzech kategoriach: młodzików, juniorów i seniorów.
Zawodnicy LKS-u „Kłos” Olkusz mogą pochwalić się kilkoma sukcesami. Artur Januszek w kategorii młodzików zdobył tytuł wicemistrza Polski. W tej samej kategorii startowali również Paweł Cioch (12 miejsce) i Maciej Kocjan (17 miejsce).
Wśród młodziczek Aleksandra Mstowska „wybiegała” szóstą lokatę. Mistrzostwa w Ustrzykach do udanych mogą zaliczyć także juniorki.  Agata Ciempka zajęła czwarte miejsce, a juniorka starsza Roksana Makowska ósme. Wśród chłopców w tej kategorii, gdzie startowała największa liczba zawodników, Radosław Frycz (junior młodszy) uplasował się na 13. pozycji, a Grzegorz Majcherkiewicz (junior starszy) na 15.

Start w tych mistrzostwach to takze spory sukces podopiecznych trenera Kazimierza Chechelskiego z I.K.S. – u „Olkusz”. Wśród 23 klubów drużynowo zajęli oni trzecią lokatę. Wicemistrzostwo Polski juniorów wywalczył Bartosz Karoń, który jednocześnie został powołany do reprezentacji Polski. Weźmie on udział w Mistrzostwach Świata, rozgrywanych na poczatku września we Włoszech. Medalowe pozycje wybiegali młodzicy – brąz zdobył Kacper Bielat, a srebro Jaśmina Wolczyńska. W tej samej kategorii Patrycja Skręt zajęła ósme miejsce, a Krystian Czapla szóste. Wśród juniorek Anna Barczyk uplasowała się na 9. miejscu, a wśród juniorek młodszych 11. była Karolina Ślęzak, 12. Marta Łaskawiec, a 19. Wioletta Nowak. W kategorii juniorów startowało czterech olkuszan – Paweł Łopuch (16. miejsce), Łukasz Gumółka (20. miejsce), Mateusz Klich (25. miejsce) i Adrian Grzybek (28. miejsce). W grupie juniorów młodszych Rafał Graca zajał 22. miejsce, Marcin Ślęzak 26, natomiast wśród seniorów Tomasz Czarnota był 9.