Aleksandra Lach, Błażej Kaleta i Aleksandra Krajewska – ci utytułowani olkuscy szachiści potwierdzili swoją klasę na Mistrzostwach Polski Juniorów w szachach szybkich i błyskawicznych.
Pierwsze pięć dni sierpnia upłynęło pod znakiem szachowych zmagań w Koszalinie, gdzie rozegrano także Puchar Polski tempem P – 15. W zawodach wzięło udział 715 dziewcząt i chłopców, w wieku od 8. do 18. lat, z prawie 600. klubów z całej Polski. Olkusz reprezentowali zawodnicy klubu LKS „Czarny Koń”.
Świetnie spisała się Aleksandra Lach, zdobywając tytuł Mistrzyni Polski w szachach szybkich, srebro w szachach błyskawicznych, a także  Puchar Polski tempem P – 15 w kategorii juniorek do lat 14.  Złoto i tytuł Mistrza Polski Juniorów w szachach szybkich w kategorii do lat 16. wywalczył Błażej Kaleta, który nie przegrał żadnej partii. W drodze po najwyższe laury pokonał nawet mistrza świata do lat 16. Aleksandra Krajewska w kategorii dziewcząt do lat 16. uplasowała się na piątej pozycji, wygrywając z wyżej rozstawionymi zawodniczkami.  
– Występ naszych zawodników w Koszalinie to olbrzymi sukces. Ich wyniki potwierdziły klasę olkuskich szachistów. Głównie ze względów finansowych na mistrzostwa pojechało tylko trzech zawodników, którzy zaprezentowali bardzo wysoki poziom. Trzeba pamiętać, że w każdej grupie startuje od 50. do nawet ponad 100. osób. Cieszymy się, że Ola Lach, podpora olkuskiego sportu, nie zawiodła. Faworytom startuje się przecież najtrudniej. Teraz Ola przygotowuje się do wrześniowych Mistrzostw Europy Juniorek, a w listopadzie wystartuje na Mistrzostwach Świata – mówi Waldemar Czarnota, kierownik sekcji szachowej LKS „Czarny Koń” Olkusz.
Wiola Woźniczko

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze