piknik rodzinny 2017 1

Szkoła Podstawowa w Kluczach jak co roku zaprosiła mieszkańców do udziału w letnim Pikniku Rodzicnnym. To była już szósta edycja wydarzenia, w którym przewidziano wiele atrakcji dla najmłodszych. Jednym z celów tegorocznego pikniku było zebranie środków na wsparcie ucznia tej szkoły, podopiecznego Fundacji Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym „Kawałek Nieba”.

Podczas pikniku kluczewska szkoła podstawowa miała okazję zaprezentować się artystycznie – przed zgromadzonymi uczestnikami zabawy wystąpiły zespoły uczniów z programem tanecznym i wokalnym. Po części scenicznej przyszedł czas na wspólne zabawy i zmagania sportowe – wiele emocji wzbudziła zwłaszcza rywalizacja klas w przeciąganiu liny.

Piknik był okazją do wsparcia ucznia ze szkoły w Kluczach, Arturka Frączka, podopiecznego Fundacji Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym „Kawałek Nieba”. Na rzecz chorego chłopca były zbierane datki do puszek, a ponadto można było przekazać wsparcie pieniężne w zamian za atrakcję, jaką była przejażdżka motocyklem, zorganizowana przez lokalny klub motocyklowy.

piknik rodzinny 2017 2

Podczas pikniku organizatorzy zadbali o liczne propozycje zabaw dla dzieci, takie jak „dmuchańce”, malowanie twarzy, gdy z nagrodami. Sporym powodzeniem cieszyły się pojazdy służb mundurowych – strażacki samochód „złomek” i policyjny radiowóz. Każde dziecko mogło zajrzeć do środka, usiąść za kierownicą i przez chwilę poczuć się kierowcą służbowego wozu.

Nie zabrakło także chętnych do wzięcia udziału w pokazie udzielania pierwszej pomocy, w tym z użyciem sprzętu szkoleniowego do reanimacji.

piknik rodzinny 2017 3

Tradycyjnie, tak jak w ubiegłych latach, zorganizowana została loteria z atrakcyjnymi nagrodami. Każdy los, oprócz tego, że brał udział w losowaniu, mógł zostać wymieniony na stoiskach gastronomicznych na pyszne wypieki, desery i potrawy przygotowane przez rodziców.

VI Piknik Rodzinny zorganizowali: Szkoła Podstawowa w Kluczach i Rada Rodziców przy wsparciu Stowarzyszenia Forum Oświatowe Klucze.

Galeria zdjęć z pikniku dostępna jest tutaj

Rafał Jaworski

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze