wwr 1

17 października 2017 r. w Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Olkuszu świętowano Jubileusz 10-lecia pracy zespołu Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka połączony z Dniem Otwartym poradni.

W programie uroczystości znalazły się:

 

– Konsultacje specjalistów dla Rodziców i Nauczycieli
– Konferencja dla zaproszonych Gości oraz Rodziców dzieci, objętych terapią w ramach Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka, pod hasłem „ Wczesne Wspomaganie Rozwoju – szansą małego dziecka na prawidłowy rozwój”- z okazji 10- lecia WWR
– Zajęcia w małych grupach z arteterapii dla dzieci w wieku przedszkolnym
– Trening uważności i pamięci dla dzieci i młodzieży- warsztaty dla grupy zamkniętej
– Wykład multimedialny dla Rodziców pt. „Jak pomóc dziecku w nauce”
Zajęcia w małych grupach dla uczniów kl. I-III „ Zręczne rączki”
Zajęcia w małych grupach dla uczniów kl. IV-VI „Z ortografią nie jest nudno”

wwr 3

Konferencję otworzyła uroczyście Dyrektor Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Olkuszu, mgr Beata Adamska, która podziękowała Zarządowi i Radzie Powiatu na czele z Panem Starostą, Pawłem Piasnym, za wsparcie działalności placówki, oraz naszym sponsorom. Pani Dyrektor podkreśliła, że „10 lat wczesnego wspomagania rozwoju to historia życia niejednego dziecka, które tu trafiło. To historia życia niejednego psychologa, pedagoga, logopedy. To historia zmian w pracy z dzieckiem, jakie toczyły się na naszych oczach, jakie tworzyliśmy, współtworzymy i będziemy tworzyć. To nauka pokory. Dać szansę rozwojowi- to nasza misja i nasze zadanie na co dzień”.
Podczas prezentacji multimedialnej uczestnicy spotkania mogli zapoznać się z historią działu Wczesnego Wspomagania Rozwoju oraz z aktualną ofertą przeznaczoną dla małego dziecka.

wwr 4

Wczesne wspomaganie rozwoju to bezpłatne zajęcia, mające na celu stymulowanie rozwoju dzieci z niepełnosprawnością. Zespół Wczesnego Wspomagania Rozwoju w poradni w Olkuszu oferuje zajęcia w postaci terapii psychologicznej, logopedycznej/ neurologopedycznej, pedagogicznej, surdopedagogicznej, tyflopedagogicznej, terapii integracji sensorycznej oraz terapii ręki. Rodzice dzieci objętych wczesnym wspomaganiem rozwoju mogą korzystać ze wsparcia w postaci psychoedukacji oraz konsultacji ze specjalistami prowadzącymi zajęcia z dzieckiem.

wwr 6

Następnie odbyła się prelekcja dla rodziców na temat prawidłowego odżywiania dzieci w wieku przedszkolnym, przygotowana przez zaproszoną dietetyk, Panią Sonię Zastawnik. Po konferencji przedstawiciel Rady Powiatu, Pan Robert Kozłowski, przekazał gratulacje, podziękowania oraz życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej dla wszystkich pracowników poradni
Na zakończenie uroczystości Goście mogli zobaczyć wyremontowaną salę do terapii integracji sensorycznej oraz Salę Doświadczania Świata wyposażoną w nowo zakupiony sprzęt do terapii polisensorycznej.

wwr 2

Rodzice dzieci objętych programem Wczesnego Wspomagania Rozwoju mogli także zapoznać się z ofertą specjalistycznego sprzętu do rehabilitacji dziecka niepełnosprawnego. Po zwiedzaniu poradni wszyscy uczestnicy uroczystości zostali poczęstowani jubileuszowym tortem, ufundowanym przez Cukiernię i Piekarnię Wąs z Osieka, oraz zaproszeni na poczęstunek.
Więcej informacji na temat działalności zespołu Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka uzyskać można na stronie internetowej poradni: pppolkusz.pl (zakładka WWR) lub pod numerem telefonu: (32) 6470830.

Zespół WWR

wwr 5
.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Batman
Batman
6 lat temu

szacunek dla tych PAŃ