slowik mikolaj1

W sobotę w hali olkuskiego MOSiR-u byliśmy świadkami mikołajkowego święta dziecięcej piłki nożnej, w którym udział wzięło ponad 150 kilkuletnich małych zawodników. Z inicjatywy olkuskiego Słowika do rywalizacji stanęły drużyny z roczników 2009 i 2010.

Jako pierwsi do gry przystąpili 6-latkowie, w składach których można było znaleźć jeszcze młodszych zawodników. Najmłodszy z nich był 4-letni Igor Stramecki – reprezentant gospodarzy. W tej kategorii nie prowadzono klasyfikacji, a wyniki uzyskiwane przez wszystkie zespoły wpisywano do protokołów jedynie z obowiązku. Na dwóch boiskach jednocześnie systemem każdy z każdym zagrało sześć ekip: dwie drużyny Słowika, KS Olkusz, AP Przemsza Klucze, WAP Wolbrom i Fablok Chrzanów. Małych piłkarzy dzielnie z trybun dopingowali rodzice i najbliżsi. Padło sporo bramek, jeszcze więcej oklasków i okrzyków radości. Zwycięzcą w tej kategorii byli wszyscy bez wyjątku. Na potwierdzenie tej tezy organizatorzy nagrodzili każdą z drużyn tymi samymi nagrodami. Do uczestników turnieju mikołajkowego trafiły pamiątkowe puchary oraz złote medale. – Mój syn już zapowiedział, że zamierza spać z krążkiem aż do Świąt – śmieje się jeden z ojców. – Znam to z autopsji. Chłopcy wspominają takie turnieje przez długie tygodnie. To ich motywuje do dalszej pracy – dodaje kolejny z dumnych tatusiów.

slowik mikolaj4

Po zakończonych zmaganiach 6-letnich graczy, przyszedł czas na główną imprezę dnia, czyli turniej PabloSport Cup 2016. Do tej rywalizacji gospodarze – a więc Słowik, także wystawił dwie drużyny. Ponadto do gry o wyjście z grupy i jak najlepsze miejsce w fazie finałowej przystąpiły zespoły Górnika Zabrze, Sparty Zabrze, GKS-u Tychy, Wisły Kraków, Czarnych Kraków oraz Sandecji Nowy Sącz. Grupę A z kompletem zwycięstw wygrali ci pierwsi. Górnicy zdominowali także strefę medalową, cały turniej kończąc okazałym zwycięstwem 3:0 nad Wisłą. Krakowianie również wygrali swoją grupę i w półfinale okazali się nieznacznie lepsi od Słowika. W najważniejszym meczu dnia niewiele jednak mogli zdziałać. Trzecie miejsce dla tyszan, którzy w spotkaniu o brąz pokonali miejscowy OKS. Na dalszych pozycjach sklasyfikowano Sandecję, Czarnych, Spartę oraz drugą drużynę Słowika.

Zwieńczeniem całego piłkarskiego dnia była dekoracja wszystkich ekip. Z racji Mikołajek nikt z Olkusza nie wyjechał z pustymi rękami. Tak jak w przypadku szkoleniowej rywalizacji w roczniku 2010, wszyscy z rąk organizatorów otrzymali złote krążki. Największy z pucharów odebrali natomiast bezkonkurencyjni zawodnicy zabrzańskiego Górnika. Przyznano też indywidualne wyróżnienia. Najskuteczniejszy okazał się Marek Gabor z Górnika, najlepszy zawodnik biegał po boisku w barwach Czarnych Kraków, a za największe zasługi między słupkami nagrodę odebrał Jakub Lato ze Słowika.

Obok trofeów i pamiątkowych statuetek były także najlepsze świąteczne życzenia z jednoczesnym zaproszeniem na podobny turniej w przyszłym roku. To jednak nie wszystko jeśli chodzi o halowe emocje z udziałem młodych piłkarzy w tym roku. W weekend poprzedzający Boże Narodzenie kolejna dawka futbolowych emocji związanych z występem 8-letnich graczy.

slowik mikolaj3

Fot. Patryk Zajega

1
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
1 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
2134 Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
2134
2134

RODZICE NA TYM TURNIEJU TO PSYCHOPACI! Odgrodzić ich albo związać bo się pozabijają, to tylko piłka dla najmłodszych!!