3

W minioną sobotę w Bukownie odbył się VII Symboliczny Bieg pn. „Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy”. W ten sposób bukowianie zainaugurowali 26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w ramach którego odbywała się sobotnia akcja.

Najmłodsi uczestnicy biegu (kategoria wiekowa od 1 – 7 lat) mieli do pokonania dowolną techniką dystans 60 metrów ul. Urzędową. Licznie zgromadzone na imprezie przedszkolaki mogły więc biegać przodem, tyłem, bokiem, a nawet w podskokach. W biegu przełajowym, który odbywał się w kategoriach: kobiety/mężczyźni, biegaczki i biegacze musieli zmierzyć się z trasą wynoszącą 1671 metrów, wiodącą przez pobliski las i kończącą się metą na ulicy Urzędowej. Łącznie w zmaganiach wzięło udział kilkadziesiąt osób. Zwycięzcy zostali uroczyście uhonorowani pucharami, które wręczyli burmistrz Mirosław Gajdziszewski oraz przewodniczący Rady Miejskiej Edmund Gmitruk.

1

Dodatkowo wśród wszystkich uczestników biegu rozlosowano atrakcyjne nagrody rzeczowe. Specjalnie z okazji niniejszej akcji do Bukowna przybyła posłanka na Sejm Lidia Gądek, która przekazała do licytacji na cele WOŚP specjalny bon na kompleksową diagnostykę medyczną oraz poradę wybranego lekarza specjalisty do zrealizowania jednego dnia w Miejsko-Gminnym Centrum Medycznym WOL-MED w Wolbromiu.

2

Uczestnicy imprezy mieli także możliwość skorzystania z bezpłatnych badań na oznaczenie poziomu cukru we krwi, zarejstrowania się jako potencjalni dawcy szpiku (komórek macierzystych) i skorzystania z nauki udzielania pierwszej pomocy. Na placu przed Urzędem Miejskim można było sprobować gorącego żurku z kuchni polowej oraz zatańczyć wspólnie ze Szkołą Tańca Beautiful Dance Studio i Sekcją Lady’s Fitness & Dance. Kolejny Symboliczny Bieg „Policz się z cukrzycą…” za rok.

{joomplu:74373}{joomplu:74375}{joomplu:74380}

 

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o