DSCF2524

Tradycyjnie dzień przed Finałem WOŚP bukowianie wzięli udział w organizowanym corocznie Biegu Ulicznym „Policz się z cukrzycą”. W ten sposób już dziś zainaugurowano w Bukownie 27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w ramach którego odbywała się akcja. W tym roku impreza odbyła się już po raz ósmy.

 

Podczas  sobotniego wydarzenia odbyły się trzy biegi, w których wzięła udział liczna grupa uczestników. W „Biegu dla dzieci” wystartowały przedszkolaki, które miały do pokonania dystans 60 metrów ulicą Urzędową. Trasa „Biegu symbolicznego”, w którym biegacze mogli wykorzystać technikę dowolną, czyli – jak informowali organizatorzy – biegać przodem, tyłem lub w podskokach, wiodła również ulicą Urzędową, natomiast w „Biegu Przełajowym”, odbywającym się w kategoriach: kobiety/mężczyźni, uczestnicy musieli zmierzyć się z trasą wynoszącą 1671 metrów, wiodącą przez pobliski las i kończącą się metą przy ulicy Kolejowej. Zwycięzcy zostali uroczyście uhonorowani pamiątkowymi pucharami, które wręczyli dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olkuszu Agata Knapik oraz sekretarz miasta Bukowno Marcin Cockiewicz. Dodatkowo wśród wszystkich biegaczy rozlosowano atrakcyjne nagrody rzeczowe.
Podczas akcji zachęcano do regularnego badania poziomu cukru we krwi, a uczestnicy imprezy mieli możliwość skorzystania na miejscu z bezpłatnego badania. Można było także zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku (komórek macierzystych) i skorzystać z nauki udzielania pierwszej pomocy. Pokazy prowadzili uczniowie tutejszych szkół podstawowych nr 1 i 2, objęci programem „Ratujemy i Uczymy Ratować”.
Na placu przed Urzędem Miejskim serwowano gorący żurek z kuchni polowej, a chętni, w ramach rozgrzewki, mogli zatańczyć wspólnie z Dorotą Gajewską, Grupą Lady’s Fitness & Dance oraz uczniami Szkoły Podstawowej nr 2 w Bukownie Starym. Niestety zapowiadane loty balonem nie odbyły się. Kolejny Bieg Uliczny „Policz się z cukrzycą” już za rok.

{joomplu:83490}{joomplu:83467}{joomplu:83469}

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze