W miniony wtorek w całej Polsce odbyły się uroczystości związane ze Świętem Wojska Polskiego. Święto to obchodzone jest na pamiątkę zwycięstwa polskiej armii w bitwie warszawskiej. Z tej okazji przedstawiciele władz samorządowych i państwowych oraz różnego rodzaju organizacji złożyli na olkuskim rynku kwiaty pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego.

Obchody rozpoczęły się od uroczystej Mszy Świętej za Ojczyznę, która odbyła się o godzinie 10:00, w Bazylice Mniejszej pw. św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu. Następnie uczestnicy uroczystości przeszli pod pomnik Józefa Piłsudskiego, gdzie delegacje przedstawicieli olkuskich parlamentarzystów, władz miasta i powiatu, organizacji kombatanckich, służb mundurowych, przedstawicieli szkół, instytucji oraz stowarzyszeń, złożyły wieńce i wiązanki kwiatów. Okolicznościowe przemówienie wygłosił olkuski starosta Paweł Piasny.
 
– Każdy naród ma na kartach swojej historii takie wydarzenia i chwile, do których chce powracać, by szukać w nich wzmocnienia i siły. Jednym z takich wydarzeń była bitwa warszawska z 1920 roku, zwana także „Cudem nad Wisłą”. To militarne starcie nie tylko ocaliło niedawno odzyskaną polską niepodległość, ale było także jedną z najważniejszych bitew XX wieku w dziejach świata. Dzięki strategii marszałka Józefa Piłsudskiego nasza polska armia wyszła z niej zwycięsko, a Rzeczpospolita została obroniona – mówił starosta Paweł Piasny.

Uroczystościom na rynku towarzyszyła Reprezentacyjna Olkuska Orkiestra Dęta. Wartę przy pomniku pełnili funkcjonariusze Straży Miejskiej w Olkuszu oraz harcerze Hufca ZHP Olkusz.

{joomplu:70241}{joomplu:70207}{joomplu:70176}

4
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
4 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
1 Autorzy komentarzy
Roland:DAdam KieltykaDo starosty Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Roland
Roland

[quote name=”:D”]…jedną z najważniejszych bitew XX wieku w dziejach świata.

haha, co? Kto tu palnął gafę, starosta czy Przegląd? ;)[/quote]
Zawsze znajdzie się jakiś zdziwiony… Do Moskwy bolszewiku!!!

:D
:D

…jedną z najważniejszych bitew XX wieku w dziejach świata.

haha, co? Kto tu palnął gafę, starosta czy Przegląd? 😉

Adam Kieltyka
theon

szablę to trzyma ten chwat koło Starosty 😉 a Starosta na razie dostał kordzik, a to jest broń paradna ( i to pasuje ) i noszona na rapciach 😆

Do starosty
Do starosty

Starosto Piasny!
Dlaczego chwalisz się otrzymaniem szabli na swoim profilu? Przecież wykonywałeś obowiązki zawodowe, jak większość Polaków a za pracę otrzymujesz wynagrodzenie i wcale niemałe. Pomoc innym, w tym interesantom starostwa to twój obowiązek jako starosty.

Za wywiązywanie się z obowiązków każdy może otrzymać pochwałę. Stąd ta szabla to nic innego jak poklepanie po plecach za pracę. Nic więcej i nie widzę tu żadnej służby dla ojczyzny co to prostu pracę zawodową jak sprzątaczka, piekarz czy inny urzędnik.