DSCF1584

W miniony piątek na placu przed Centrum Kultury bukowianie wzięli udział w VIII Wigilii dla Mieszkańców, zorganizowanej przez Burmistrza Miasta Bukowno, Radę Miejską, Miejski Ośrodek Kultury oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bukownie.

Uroczysty wieczór rozpoczął się od występu wychowanków Świetlicy Środowiskowej “Ogniki”. Po nich z programem artystycznym zaprezentowały się przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola w Bukownie oraz Przedszkola Sióstr Prezentek. Kolędy i świąteczne piosenki zabrzmiały również w wykonaniu lokalnego zespołu ANIMATO oraz uczestników III Mikołajkowego Konkursu Piosenki, który odbył się na początku grudnia w bukowieńskim MOK.

DSCF1614

Po poświęceniu opłatków przez proboszcza parafii pw. św. Andrzeja Boboli ks. Wojciecha Tkacza oraz wspólnej modlitwie bukowianie składali sobie najlepsze świąteczne życzenia. Dołączyli do nich również przedstawiciele lokalnych władz, jednostek organizacyjnych oraz miejscy radni.
Podczas spotkania wręczono także nagrody i dyplomy laureatom III Mikołajkowego Konkursu Piosenki, a osoby i instytucje, które wsparły piątkową Wigilię, zostały uhonorowane statuetkami „Anioły Serc”.

DSCF1748

Podczas spotkania nie zabrakło smacznych świątecznych potraw przygotowanych przez zaprzyjaźnionych restauratorów, żywej szopki, ogniska, przy którym pieczono jabłka i chleb, oraz kiermaszu rękodzieła, gdzie można było zakupić bożonarodzeniowe upominki i świąteczne ozdoby.

Niezwykle efektownym zwieńczeniem uroczystej Wigilii dla Mieszkańców był pokaz tańca ognia w wykonaniu grupy FENIX.

{joomplu:82936}{joomplu:82913}{joomplu:82908}

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze