zss wioska indiańska 2017 1

1 czerwca to magiczna data w każdym kalendarzu, ponieważ wszystkie dzieci wówczas obchodzą swoje święto – Dzień Dziecka. W naszej szkole świętowaliśmy ten dzień 7 czerwca. Szkolne podwórko zmieniło się w indiańską wioskę.  Wspólne tańce rozpoczęliśmy zabawą w kółeczku, podczas której każdy został pomalowany w „indiańskie barwy”. Tańczyliśmy przy ulubionych melodiach disco polo.Jak przystało na prawdziwych Indian stworzyliśmy totem rodziny, który został przepięknie ozdobiony i pomalowany. Umiejętności plastyczne ujawniali zarówno najmłodsi jak i najstarsi uczestnicy zabawy. 

Gotowi do zabawy uczniowie chętnie brali udział w rozgrywkach sportowych, gdzie główną atrakcją była siatkówka wodno-balonowa. Rywalizując na torze przeszkód wykazywali się szybkością i zwinnością. Tego dnia wszyscy byli wygrani. Uczniowie mogli bawić się również na zorganizowanych stanowiskach szukając złota, rzucając do celu. Czas umilały wspólne zabawy w skojarzenia, „mówiąca piłka”. Śmiechu nie było końca.

zss wioska indiańska 2017 2

Goście którzy zaszczycili nas swoją obecnością czynnie uczestniczyli w zabawie ,,Polszczyzna”. Jak co roku klasy zawodowe pod opieką nauczycieli zawodu przegotowały pyszny poczęstunek. Mogliśmy zjeść kiełbaski z grilla, spróbować znakomitych rureczek, ciastek, kolorowych galaretek i innych słodkości.Ogromną frajdą dla małych i dużych był pokaz baniek mydlanych- gigantów.
Im większe bańki tym fajniejsza zabawa – oczywiste!

Dobra zabawa sprzyjała prezentowaniu umiejętności wokalno- tanecznych. Dzień pełen wrażeń szybko się skończył, ale wspomnienia pozostaną na długo.

ZSS w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze