W piątek 8 marca b.r. laureaci Powiatowego Konkursu Literacko-Historycznego zorganizowanego 31 stycznia 2013r. przez I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Kazimierza Wielkiego w Olkuszu z okazji Roku Powstania Styczniowego wyjechali na wycieczkę do Warszawy.
Nagrodę ufundował Poseł na Sejm RP Jacek Osuch. Uczniowie wraz z opiekunem – mgr Bogusławą Wajdzik i Dyrektorem Biura Poselskiego – Łukaszem Kmitą zwiedzili Sejm oraz Muzeum Powstania Warszawskiego.

W Sejmie uczniowie zwiedzili nie tylko Salę Posiedzeń, uczestnicząc w 35 posiedzeniu Sejmu, ale także mieli niezwykłą okazję zobaczyć Salę Kolumnową, gabinety parlamentarzystów, w tym, m. in., gabinet Marszałek Ewy Kopacz. Niezwykłym przeżyciem dla uczniów były bezpośrednie spotkania, znanych z ogólnopolskich mediów parlamentarzystów, na korytarzach sejmowych oraz w ich gabinetach.  W przerwie uczestnicy wycieczki zjedli obiad w Restauracji Sejmowej, a po południu  zwiedzili Muzeum Powstania Warszawskiego. Wszyscy uczniowie zgodnie stwierdzili, że taki wyjazd to niezwykłe doświadczenie  
i pamiątka na całe życie.

Tekst nadesłany przez I LO w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze