zs 1 spotkanie a.wcislo

W dniu 29 listopada 2012 r. w Zespole Szkół Nr 1 im. Stanisława Staszica w Olkuszu, odbyło się spotkanie młodzieży szkolnej z artystą fotografem, panem Andrzejem Wcisło.

Pan Andrzej Wcisło wie o fotografii prawie wszystko. Swoją pasję często łączy ze swoim zaangażowaniem się w ochronę przyrody i środowiska naturalnego. Publikacje zdjęć artysty znajdziemy m. in. w magazynie „Przyroda Polska” czy w magazynie „FOTO”. Nasz Gość jest laureatem fotograficznych nagród, jego zdjęcia są prezentowane na wielu wystawach i umieszczane w fotograficznych albumach, jak np. w albumie „Fotograficy olkuscy”. Jak zrobić dobre amatorskie zdjęcie?, Czym się kierować przy wyborze aparatu?, Co zrobić, aby para wodna nie zakłóciła jakości zdjęcia?, Kiedy używać lampy błyskowej? –  na te i inne pytania młodzież mogła otrzymać odpowiedź.

„Starsze pokolenie powinno dzielić się z młodymi ludźmi wszelkimi umiejętnościami z zakresu danej dziedziny, nic nie zatrzymywać dla siebie, odsłaniać tajniki wiedzy np. z zakresu fotografii, nie będąc  zazdrosnym o tajemnice  branżowego kunsztu, aby świat mógł się rozwijać” – oto dewiza pana Andrzeja będąca jednocześnie odpowiedzią na zadane pytanie: Czy przekazując młodym ludziom wiedzę na temat  tajemnic  dotyczących warsztatu fotograficznego, nie obawia się powstania rywalizacji na rynku fotograficznym? – Pan Andrzej Wcisło mówił o sztuce fotografii  bardzo przystępnym językiem. Mogłam się wiele dowiedzieć na temat wykonywania dobrych zdjęć, wiele z przekazanych technik fotografowania na pewno wykorzystam(…). Cenne uwagi zaproszonego Gościa wpłyną decydująco na polepszenie mojego, dotychczas skromnego, warsztatu fotograficznego – twierdzili uczniowie w trakcie przeprowadzonej po spotkaniu sondy korytarzowej.

Wszystkich obecnych na spotkaniu Pan Andrzej ujął swoim sposobem bycia, otwartością, poczuciem humoru. Wykład był urozmaicony zdjęciami wykonanymi przez Gościa. Szczególnie piękne były te, wykonane w Kanadzie, ukazujące tamtejsze krajobrazy. Niemniej interesujące były te, wykonane w naszym rodzimym Olkuszu, na osiedlu mieszkaniowym, czy w olkuskim parku. Pani dyrektor ZS Nr 1, Aldona Nowicka, podejmując gościa podkreśliła, iż spotkania uczniów z wybitnymi osobami wpisują się w wielozawodowość naszej szkoły, poszerzają horyzonty myślowe młodzieży i wychodzą naprzeciw zainteresowaniom młodych ludzi. Spotkanie odbyło się w ramach Cyklu Spotkań z Ciekawymi Ludźmi organizowanymi w ZS Nr 1 w Olkuszu  przez panią Iwonę Rams.

                                                                         

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze