wakacje koniec

Podobnie jak w latach ubiegłych, tak i w tym roku Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu zaproponowała wszystkim chętnym dzieciom wyjątkową formę spędzania wakacji. 

W każdy czwartek i piątek WAKACYJNY WEHIKUŁ CZASU zabierał dzieci (w wieku od 7 do 12 lat) w podróż po najciekawszych momentach historii. Odwiedziliśmy krainę dinozaurów, poznaliśmy tajemnice starożytnego Egiptu, odkryliśmy mroki średniowiecznych zamków, odbyliśmy podróż szklakiem największych odkryć geograficznych, zapoznaliśmy się z muzycznym dziedzictwem barokowych geniuszy: Vivaldiego, Bacha i Händla, poznaliśmy najciekawsze wynalazki XIX wieku oraz historię fotografii, a także zgłębialiśmy tajniki nowinek technicznych. Stałym punktem wakacyjnych spotkań były również kreatywne warsztaty, zajęcia w Mediatece oraz w terenie.

W Mediatece dzieci poprzez ciekawe, edukacyjne gry i zabawy komputerowe pogłębiały zdobytą wiedzę i umiejętności. W czasie warsztatów z kolei najmłodsi m.in. wykonywali kreatywne prace plastyczne, rozwiązywali tematyczne krzyżówki, rebusy i łamigłówki oraz bawili się w kalambury i zabawy integracyjne.

Mali „podróżnicy” brali też udział w zajęciach w terenie, w czasie których zwiedzali podziemia olkuskiego rynku, brali udział w pasjonujących warsztatach w Muzeum Afrykanistycznym, Akademii Młodego Technika (działającej przy Zespole Szkół Nr 1 w Olkuszu) oraz Drukarni GrafPress. Dodatkową atrakcją dla uczestników zajęć był również udział w spotkaniu z archeologiem dr. Dariuszem Rozmusem, który wprowadził małych odkrywców w tajniki tego ciekawego zawodu, z Izabellą Klebańską – autorką scenariuszy programów telewizyjnych dla dzieci i młodzieży (emitowanych przez Program 1 TVP) takich jak „Tut turu” i „Miganki” czy „Piosenkarnia” oraz scenariuszy teledysków muzycznych, a także udział w wakacyjnym kursie fotograficznym.
Na zakończenie, wszystkie dzieci biorące udział w projekcie WAKACYJNY WEHIKUŁ CZASU, otrzymały upominki, ufundowane przez Przedsiębiorstwo „ARKOP” Sp. z o.o. w Bukownie, Portal informacyjno-rozrywkowy CZASDZIECI.PL oraz olkuską Bibliotekę.

Tegoroczne Lato w Bibliotece bez wątpienia na długo pozostanie w pamięci uczestników – podróżników w czasie, którzy już nie mogą doczekać się przyszłorocznej wyprawy. A dokąd…?

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu

wakacje koniec1

1
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
1 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
kompetentna Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
kompetentna
kompetentna

I znowu się okazało, że Biblioteką świetnie zarządza Pani JolantaZięba, tak jak kiedyś bardzo dobrze zarządzała Samorządowym Zespołem Edukacji w Olkuszu.