Tradycją już stały się warsztaty języka angielskiego organizowane przez Gimnazjum Nr 1 w Olkuszu. W tym roku odbyły się  w dniach 22 V do 29 V 2013 r. na Malcie. Maltańska szkoła języka angielskiego LINK w miejscowości Swieqi odpowiadała za program, w którym uczestniczyli gimnazjaliści. Na podstawie testu określającego poziom zaawansowania uczniowie zostali zakwalifikowani do różnych grup, w których odbywały się zajęcia. Większość z tych grup miała charakter międzynarodowy. Wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikaty potwierdzające udział w szkoleniu oraz poziom umiejętności językowych.
Jednym z najciekawszych punktów programu było „Poszukiwanie Skarbów”. Przez ponad dwie godziny, pracując w grupach, uczniowie poszukiwali  kamieni, kwiatów, menu z restauracji, słomek, cukru oraz robili zdjęcia różnym ciekawym obiektom: samochodom, reklamom oraz …. „śpiącym policjantom”. Tylko jedna grupa odnalazła  „prawdziwie śpiących policjantów”, których jak się okazało jest mnóstwo, nie tylko na Malcie.

Zwiedzanie Malty było okazją do nabywania kolejnych umiejętności językowych. W czasie spaceru po dawnej stolicy Mdinie – „milczącym mieście” uczniowie wykonywali ćwiczenia i uczestniczyli w konkursie na najciekawszą kołatkę do drzwi. W trakcie zwiedzania katakumb św. Agaty w Rabat i prehistorycznych świątyń w Hagar Qim i Mnajdra rozwijali sprawność słuchania miejscowych przewodników, dla których język angielski jest często pierwszym językiem, nawet przed maltańskim. Wszystkie wycieczki prowadzone były również przez anglojęzycznych pilotów, a wszystkie materiały, z którymi pracowali uczniowie były w języku angielskim. W Valettcie niektórzy szukali informacji o malarstwie Caravaggia i sztuce baroku, inni poszukiwali informacji turystycznej i ciekawostek dotyczących Malty.

Niedziela była czasem wypoczynku. Wypełniły go wycieczka na wyspę Comino, zwiedzanie jej jaskiń  oraz pobyt w Błękitnej Lagunie. Jednym z ważnych elementów warsztatów był kontakt z żywym  językiem angielskim i kulturą maltańską.  Było to możliwe dzięki noclegom u maltańskich rodzin. Niektórzy  mieszkali także ze studentami z innych krajów co niewątpliwie znacznie uatrakcyjniło element kulturowy pobytu.
Więcej informacji i zdjęć: http://zsp1olkusz.home.pl/g1/

Tekst nadesłany przez Gimnazjum nr 1 w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze