swieto cykliczne 2014 logo olkusz-09

Od kilku lat w wielu miastach Polski organizowane jest Święto Cykliczne. To inicjatywa promująca rower jako środek codziennego transportu. 8 czerwca w Olkuszu odbędzie się pierwsza edycja tej imprezy. Patronat medialny nad wydarzeniem sprawuje „Przegląd Olkuski”.

Święto Cykliczne po raz pierwszy odbyło się w Krakowie, w czerwcu 2009 roku. Przez ostatnie lata doczekało się wielu lokalnych edycji w całej Polsce. – Głównym celem inicjatywy jest promocja roweru jako optymalnego środka transportu w mieście oraz promowanie przyjaznej miastu polityki transportowej. Dotychczasowe edycje cieszyły się wielkim zainteresowaniem uczestników. Pierwsze Olkuskie Święto Cykliczne organizuję w związku z projektem mapowania społecznościowego, czyli angażowania mieszkańców do planowania infrastruktury rowerowej w przestrzeni miejskiej. Projekt „Rowerowy Olkusz” został nagrodzony w ramach większego projektu „Eco21.pl partycypacyjny model kształcenia trwałego rozwoju lokalnego dla Europolu Śląsko – Krakowskiego przez Szwajcarię”, współfinansowanego w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej – opowiada inicjator „Rowerowego Olkusza” i organizator Święta Cyklicznego, Andrzej Wiekiera.

Wielki Przejazd Rowerowy wystartuje z olkuskiego rynku o godz. 15.00. Metę zaplanowano na stadionie na Czarnej Górze. Tam około godz. 16.30 rozpocznie się piknik rodzinny pod hasłem „Olkusz – się kręci”. Organizator zaprosił do udziału lokalne organizacje społeczne i pozarządowe, które przybliżą mieszkańcom swoją działalność. W programie przewidziano również występy lokalnych grup muzycznych i artystycznych, atrakcje dla najmłodszych czy darmowy warsztat rowerowy.

Chętne do udziału w imprezie organizacje można zgłaszać do 4 czerwca. Wystarczy w kilku zdaniach opisać prowadzoną działalność oraz podać dane kontaktowe. Zgłoszenia przyjmowane są pod adresem: olkusz@swietocykliczne.pl lub nr tel. 602-532-093. Zainteresowani udziałem w Wielkim Przejeździe Rowerowym powinni pojawić się na olkuskim rynku w niedzielę 8 czerwca, przed godz. 15.00. 

Więcej informacji na www.rowerowy.olkusz.pl

www.facebook.com/events/1445007045747142

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze