wernisaz wystawy ilustracji2

13. grudnia, w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu, w sali wystawowej na I piętrze, odbył się wernisaż prac będących ilustracjami do czterech tomików poezji: „Prywatny konfesjonał” Anny Piątek, „Wiem, że” Krystyny Dziurzyńskiej oraz zbiorów kilku autorów: „Drzewo życia” i „Trzy serca”.

Na otwarcie wystawy przybyli twórcy zarówno prac plastycznych jak i autorzy wierszy. Zjawili się także ci, którzy sztukę lubią podziwiać i oceniać. Prezentacja składała się z ilustracji wykonanych przez: Beatę Bazan – Bagrowskią, Leszka Dudę, Michała Kwarciaka, Jacka Majcherkiewicza, Zofię Rolę –Wywioł, Wiolettę Sarotę – Stach, Stanisława Stacha, Ewę Wicherek, Stanisława Wywioła, Aleksandra Zalewskiego, Magdalenę Bożek i świętej pamięci Janusza Czerniaka.

Podczas spotkania, jego pomysłodawca i prezes stowarzyszenia „Zielone Światło”, Grzegorz Ludwiczak, wręczył dyrektor MOK, Grażynie Praszelik – Kocjan, tomik „Prywatny konfesjonał”. Podarował jej także znak „Zielonego Światła” i podziękował za wsparcie dla tej organizacji. Pani dyrektor uhonorowała zgromadzonych pięknie wydanymi kalendarzami na rok 2013.

Przedstawione na wystawie prace to w większości czarno – białe reprodukcje. Mimo że są różnorodne, znakomicie się razem prezentują. Nie wymagają nadmiernego komentarza. Mówią same za siebie. Pobudzają wyobraźnię i skłaniają do refleksji. Autorzy włożyli w nie całe swoje serce. Współgrają one z ilustrowaną przez nie poezją. Inspirują i są pokrzepieniem dla ludzi, którzy walczą z chorobą nowotworową. (Ich idea wpisuje się w priorytety wyżej wymienionego stowarzyszenia, którego głównym celem jest pomoc chorym na raka.) Warto przyjść je zobaczyć i ocenić samemu. Wystawę można oglądać do ok. 21 grudnia.

Wybrane oryginały prac znajdują się na oddziale onkologicznym w Olkuszu.

wernisaz wystawy ilustracji3 wernisaz wystawy ilustracji4wernisaz wystawy ilustracji1

 

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o