spr logo

Na ćwierćfinale swoją tegoroczną przygodę z Mistrzostwami Polski zakończyły juniorki olkuskiego Stowarzyszenia Piłki Ręcznej, które przez pierwsze trzy dni lutego starały się zdobyć Grodków. Na chęciach jedynie się skończyło, choć nawet trzy turniejowe porażki nie były w stanie zmącić dobrej atmosfery w zespole. – 1/4 finału krajowych mistrzostw, to jak na nasz klub i tak już świetny wynik. Zdajemy sobie sprawę, że to właśnie młodzież za kilka lat będzie stanowiła o sile seniorskiej drużyny. Już teraz walczymy o lepszą przyszłość – przyznaje klubowa dyrektor, Katarzyna Polak.

 

Podopieczne trenerskiego duetu: Miłosz Waligóra – Henryk Bromboszcz, do Grodkowa pojechały powalczyć o jak najlepsze wyniki, choć już na samym wstępie zakładano, że ciężko będzie coś ugrać wśród tak mocnej stawki rywali. Wszak Kielce i Zabrze to duże ośrodki sportowe, w których piłka ręczna gości od kilkudziesięciu lat. Grupę B uzupełniały gospodynie, a jak wiadomo zawsze ciężko gra się w hali, w której rywal zna każdą nierówność na parkiecie.

To właśnie z miejscowym Olimpem Grodków, młode „Lwice” rozpoczęły walkę o półfinał Mistrzostw Polski. Po pierwszej, w miarę wyrównanej połowie, w drugiej miejscowe już nie pozostawiły złudzeń olkuszankom, wygrywając 34:21. Jeszcze trudniejszy dla naszych dziewczyn był sprawdzian przeciwko KSS Kielce. Tutaj wynik końcowy brzmiał 10:28. W tym spotkaniu, szczególnie w ataku „Lwice” zaprezentowały się słabo. Ostatnie starcie też niestety bez happy endu, choć już z walką o jak najbardziej korzystny rezultat do końcowej syreny. SPR co prawda uległ zabrzańskiej Rokitnicy 24:33, ale ambicji młodym olkuszankom nie można było odmówić. – Nie wyniki są tutaj najważniejsze. Cieszymy się z postawy godnej każdego sportowca, że dziewczyny walczyły z całych sił w każdym spotkaniu i pokazały kilka ciekawych zagrań, które dobrze rokują na następne miesiące i lata – przekonuje Katarzyna Polak.

Grupę B, w której rywalizowały olkuskie szczypiornistki, wygrały ich rówieśniczki z Kielc. Drugie miejsce, także premiowane awansem do kolejnej fazy Mistrzostw Polski zajął zespół z Zabrza. Obie te ekipy w przyszły weekend zagrają w półfinałach MP. Olkusz na podobny sukces musi poczekać przynajmniej do przyszłego roku.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze