Walka z terrorystami oraz ucieczka przed stróżami prawa, a wszystko to w bogatej scenerii gry Counter Strike – tak wyglądały dwa dni na sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Olkuszu. Już po raz czwarty wirtualne pojedynki toczyli gracze z Olkusza oraz kilku miast Małopolski i Śląska. W IV Turnieju Silver Cup wystartowało 48 zawodników w 16 zespołach.
Gracze rywalizowali przy stanowiskach komputerowych ustawionych na scenie. Dla tych, którzy chcieli obserwować zmagania uczestników, ustawiono telebim.

– Z roku na rok na pewno wzrasta poziom. Fajnie, że każda edycja to nowi, kolejni uczestnicy. Początkowo startowali tylko olkuscy gracze, a potem turniej się rozrósł. Mamy nadzieję, że w kolejnych latach będzie się zgłaszało coraz więcej drużyn – mówi Dawid Marchewa, który zorganizował turniej wraz z Maciejem Skibińskim, Konradem Kurzawą oraz olkuskim MOK-iem.
Krakowska ekipa „Inet Only” okazała się bezkonkurencyjna. Dwa kolejne miejsca przypadły drużynie „Kaj są moje laczki” z Pawłowic oraz „Komando Foki” z Chrzanowa.
Zawodnicy grali na komputerach dostarczonych przez Kafejkę Internetową EON Komputer. Łącza zapewniła firma Ilkus.net. Finansowo imprezę wsparł salon komputerowy Pre-Comp. Najlepsi gracze otrzymali nagrody ufundowane przez Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu oraz firmę 1shot1kill.pl.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
antysnob
antysnob
13 lat temu

A jak były opery, poezje i malarskie wystawy, to pisał że nic interesującego młodzież nie robią, on chyba ma jakiś problem ze sobą 😉

Uczestnik
Uczestnik
13 lat temu

Temu wiecznie wszystko źle, a najgorzej jak inni dobrze sie bawią, żal…

Obserwator
Obserwator
13 lat temu

Gry komputerowe o terrorystach??? 😥 fotografia komórką??? misja kultury MOK pełną gębą!!!