koncert_orkisz1-tv-320w

koncert_orkisz1Czy może być coś piękniejszego niż serce okazane najmłodszym i to w dodatku w okresie przedświątecznym? Wydaje się, że nie. Wie o tym dobrze Stowarzyszenie „Wszyscy dla Wszystkich”, które w atmosferze rozpoczynającego się grudnia, zorganizowało koncert charytatywny na rzecz dwóch dziewczynek – Julii Rogóż i Kamili Kałwy. – Trzeba mieć „wadę serca”, aby z podwójną siłą móc patrzyć na problemy innych – przyznaje Barbara Orkisz, prezes Stowarzyszenia.

VI Koncert Charytatywny „Dar Serca dla Julii i Kamili” miał na celu zebranie konkretnej sumy, która zostanie przeznaczona na zakup specjalistycznego sprzętu dla chorych dziewczynek. – Potrzebujemy11 tysięcy zł, bowiem sprzęt potrzebny naszym podopiecznym jest wykonywany na zamówienie, a więc i zdecydowanie droższy od normalnego. Mamy nadzieję, że uda nam się zebrać chociaż większą część środków na ten cel – mówiła w trakcie koncertu prezes Orkisz. Ostatecznie Stowarzyszenie może pochwalić się kwotą 6350 zł, a więc ponad połową pieniędzy niezbędnych do udzielenia pomocy Julce i Kamili. – Na święta Kamila będzie już samodzielna. Jestem przekonana, że do Wigilii uzbieramy resztę pieniążków i już niebawem także Julii w pełni pomożemy – żyje nadzieją Barbara Orkisz. Na powyższą sumę zebrały się ofiary z cegiełek i specjalnie wystawionej puszki. Po koncercie muzycznym kwartetu Janusza Blecharza z udziałem Moniki Gębali odbyła się także aukcja prac plastycznychkoncert_orkisz_2 artystów- amatorów. Na wielbicieli sztuki czekały obrazy, rysunki, grafiki oraz fotografie. Co prawda nie wszystko zostało sprzedane, ale to nie oznacza, że szansa na dołożenie się do wspólnej puli przepadła. – Zapraszamy do klubu „Przyjaźń”, tam będzie można wszystkiemu dokładniej się przyjrzeć i wybrać coś dla siebie, a naprawdę warto – zachęca pani prezes.

Równie ważnym punktem koncertu był spektakl teatralny „Na straganie”, zaprezentowany przez Teatr Niepełnosprawnych. Inicjatywę wspólnych występów na scenie artystów zdrowych i tych z problemami patronatem objął Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz. – Serdecznie dziękuję wszystkim zaangażowanym w organizacje i stowarzyszenia pozarządowe. Ci ludzie przychodzą do nas po pomoc, ale nigdy z pustymi rękami. Zawsze ofiarowują coś w zamian, najczęściej siebie samych i to jest w tym najcenniejsze – zaznacza zastępca burmistrza, Włodzimierz Łysoń. Przedstawicieli władzy lokalnej, jak i też osób tworzących stowarzyszenia dobroczynne buduje fakt, że grono spośród wolontariuszy to młodzież. „Wszyscy dla Wszystkich” wyznają podobną zasadę. – Praca w wolontariacie to wyróżnienie. Jest realizacją własnych potrzeb i ogromną satysfakcją. Czasem bywa ciężko pogodzić wszystkie obowiązki, ale jeśli bardzo się chce, to można zrobić wiele – mówi Aleksandra Karkos, wolontariuszka Stowarzyszenia Barbary Orkisz. Podobnych historii jest więcej. Magdalena Bulwa społecznie zaczęła działać już sześć lat temu. – Zaczęło się od czytania dzieciom, później przyszły WOŚP-y, koncerty charytatywne oraz jarmarki świąteczne. Tak jest do dzisiaj. Uśmiech i życzliwość dziecka są największymi nagrodami jakie nas spotykają. To coś wspaniałego – przyznaje Magda.

koncert_orkisz_3W piątkowy wieczór najważniejsze były jednak dwie postacie. Julia i Kamila wiele już w swoim krótkim życiu wycierpiały. Stowarzyszenie „Wszyscy dla Wszystkich” powiedziało: „koniec” i zaczęło działać. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Znalazł się główny sponsor rehabilitacji dziewczynek. Tego trudnego zadania podjęło się Centrum Medyczno – Rehabilitacyjne Marlibo-Medica w Olkuszu. Innymi darczyńcami Julki i Kamilki są BOLOIL S.A. z Bukowna, a także PPHU PRO – BET Stanisława Babiucha i Jarosława Majdy. Ludzi dobrej woli w Olkuszu i najbliższych okolicach nie brakuje. Pomysłodawcy koncertu kierują gorące podziękowania do osób, bez których  ta impreza nie doszłaby do skutku. Szczere „Dziękuję” Stowarzyszenie kieruje w stronę Przedsiębiorstwa MALBOX, firmom PAGE, OSMA i OKO-TEST, jak również Małgorzacie Krzesińskiej, Bogusławie Kot, Ewie i Markowi Kiełtykom, Pawłowi Piasnemu oraz Barbarze i Stanisławowi Paciejom. – Nie próżnujemy. 9 grudnia w osiedlowym klubie „Przyjaźń” kończymy projekt „Dzieło Hansa Hummla w poezji i plastyce”. Zapraszamy na pokonkursowy wernisaż i występ uczniów olkuskiej szkoły muzycznej. Pomysłów na pomoc naszemu środowisku nam nie brakuje. Mamy ogromne chęci i niespożytkowaną energię. Tak jak już wspomniałam wcześniej, wszyscy mamy „wadę serca”, więc jesteśmy bardziej czuli na otaczający nas świat – zakończyła zmęczona, ale i szczęśliwa Barbara Orkisz.

Zobacz naszą fotogalerię:

{joomplu:26342}{joomplu:26334}{joomplu:26327}{joomplu:26311}

Relacja filmowa:

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze