W ostatni weekend czerwca mieszkańcy i goście bawili się wspólnie na Dniach Wolbromia, jakie organizują co roku Dom Kultury i miejscowy magistrat. Koncerty gwiazd, atrakcje dla najmłodszych i występy lokalnych artystów zgromadziły pokaźną widownie, która na brak wrażeń nie mogła narzekać.

Pierwszy dzień świętowania rozpoczęli miejscowi wokaliści: Gabrysia Glanowska, Laura Woźniak, Wiktoria Dybich, Oskar Świerczek, Oliwia Bagińska, Nikola Tabor, Maciej Glanowski, Anna Szczęśniak, Marysia Rolka, Dominika Sikora i Ania Gaweł. Wolbromianom zaprezentowały się również grupa Puzzle, Arh Rock, Jak Gdyby i formacja taneczna 7th Step. Była to rozgrzewka przed występami Mirami, Trzech Koron i gwiazdy wieczoru, czyli Püdelsów. Całość uświetnił pokaz sztucznych ogni. Nie mniejsze zainteresowanie wzbudził repertuar drugiego dnia, który rozpoczęły występy dla dzieci. Następnie scenę przejął zespół Obsesja, po nich Pozytywnie Nakręceni, oFF KulturaA i Axis Mundi. Niedzielnymi gwiazdami popołudnia byli: Neo Retros oraz
Ray Wilson i Genesis Classic.

Dni Wolbromia to nie tylko dobra i urozmaicona pod względem gatunkowym muzyka, ale także imprezy sportowe, które odbyły się w ramach święta tego miasta. Mieszkańcy rywalizowali o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom w turnieju tenisa ziemnego, turnieju piłki siatkowej, zawodach wędkarskich, a także w turnieju rodzinnym i turnieju piłkarskim żaczków rocznik 2002. Odbyłą się także impreza zatytułowana „Telewizor nudna sprawa, pograć w piłkę to zabawa”. Patronat medialny nad Dniami Wolbromia 2013 objął „Przegląd Olkuski”.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim sponsorom, wśród których znalazły się firmy i osoby prywatne.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze