DSC02319 1

Jako że koniec roku szkolnego zbliża się wielkimi krokami, Dom Kultury w Wolbromiu zaprosił publiczność do podziwiania talentów uczestników prowadzonych w placówce zajęć. Podczas pięknego koncertu podsumowującego na scenie wystąpili wokaliści i tancerze przez cały rok szkolny szlifujący umiejętności pod okiem instruktorów ze wszystkich sekcji artystycznych dla dzieci i młodzieży, a także chór Uniwersytetu Trzeciego Wieku „Nowe Horyzonty”.

 

Zanim rozpoczęto prezentacje na scenie, w uroczystym nastroju wręczone zostały nagrody dla uczniów ze szkół i przedszkoli z gminy Wolbrom, zdobyte podczas kwietniowego „Przeglądu Twórczości Artystycznej”. Organizowany corocznie przez DK przegląd jest zachętą do podejmowania przez placówki oświatowe, zarówno szkoły jak i przedszkola, działań aktywujących najmłodszych w zakresie szeroko pojętej kultury i sztuki. Popisy teatralne, wokalne i taneczne w tym roku po raz pierwszy uzupełniła rywalizacja w sferze plastyki, która będzie wkrótce uwieńczona specjalną wystawą pokonkursową.

Po rozdaniu nagród rozpoczął się koncert prezentujący wolbromskie talenty. Przed widownią zgromadzoną w niedzielne popołudnie w wolbromskim DK wystąpiły zespoły taneczne i soliści z siedmiu działających tu sekcji artystycznych. Na scenie wystąpili więc najmłodsi adepci tańca reprezentujący najstarszy zespół działający w DK, czyli posiadających już 37-letni staż na scenie Wolbromiaków. Dzieci, które ćwiczą przez cały rok szkolny pod okiem Agnieszki Gołembiowskiej – Karoń pokazały „Krakowiaka”, Taniec Driad i etiudę „Kontrasty” do muzyki Edwarda Griega. Inny rodzaj sztuki tanecznej zaprezentowali członkowie zespołu Wolbromiaczki, którzy przez cały rok szkolny, raz w tygodniu uczą się od instruktorki Beaty Sułkowskiej różnych technik tanecznych, a także samodzielnej interpretacji muzyki i wyrażania swoich emocji poprzez ruch i uczestnictwo w procesie choreografii. Dzieci zaprezentowały scenkę taneczną „Koty” do muzyki The Beatles. W dalszej kolejności umiejętności wokalne prezentowali w dwóch piosenkach młodzi uczniowie Studia wokalnego Marty Gaweł. Nie zabrakło też popisu kunsztu śpiewaczego seniorów – gromkie oklaski zwieńczyły brawurowy występ chóru Uniwersytetu Trzeciego Wieku, który pod okiem Neli Piekarz zawojował już niejedną scenę, także konkursową. Po dorosłych sceną znów zawładnęły dzieci z Ogniska muzycznego „Żaczek”, działającego od dziesięciu lat w Olkuszu, a w Wolbromiu od trzech, pod kierunkiem Adama Jochemczyka, który prowadzi zajęcia nauki gry na gitarze, skrzypcach, perkusji oraz zajęcia wokalne. Grę na gitarze elektrycznej i akustycznej w grupie wolbromskiej prowadzi również Mariusz Sławkowski. Koncert zamknęła kolorowa prezentacja najmłodszych talentów tanecznych z wolbromskiego Teatru Tańca Actus Animi oraz Formacji 7-th Step Katarzyny Gałązki Biedul. Maluszki z grupy „jasnoróżowej” Actus Animi pokazały miniaturę taneczną „W krainie tęczowych wróżek”, ich nieco starsze koleżanki z grupy „niebieskiej” zatańczyły miniaturę „Eqestria girls”, jeszcze bardziej doświadczone dziewczynki z grupy fioletowej pokazały miniaturę „Jezioro łabędzie”, by w chwilę później połączyć siły z grupą szafirową w miniaturze „Urok brzasku”. Występ zakończył pokaz tańca w wykonaniu grup czerwonej i pomarańczowej zespołu tańca nowoczesnego 7-th Step.

Widzowie zgodnie orzekli, że utalentowani ludzie w Wolbromiu mają co pokazać i nie muszą wstydzić się swojej całorocznej, a często wieloletniej pracy artystycznej, czego wyraz dali w gromkich brawach, jakimi nagradzali poszczególnych występujących. Przed młodymi i starszymi artystami wakacyjna przerwa, ale wcale nie oznacza to nudy. Niektóre zajęcia będą w lecie prowadzona w innej formie, część grup zaplanowała na letnie miesiące wyjazdy, udział w koncertach i konkursach poza Wolbromiem, a nawet poza granicami Polski. Życzymy im udanych występów, a wszystkim – dobrego wypoczynku!

{joomplu:59642}{joomplu:59627}{joomplu:59596}

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o